Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin düşerken borsalardan çıkan BTC sayısında önemli artış

Bitcoin fiyatı bugün 50 bin dolar seviyesine kadar gerilerken blok zinciri verileri, bu düşüşün bir alım fırsatı olarak görülmüş olabileceğini gösteriyor.

CryptoQuant’tan derlediğimiz verilere göre, spot borsaların cüzdanlarına giren ve çıkan BTC sayısı arasındaki fark, dün -14278 olarak gerçekleşti. Yani borsalardan çıkan Bitcoin miktarı, giren Bitcoin miktarından 14 bin 278 BTC daha fazlaydı. Benzer bir durum, birkaç gün önce 23 Mart’ta da gerçekleşti. Aradaki fark bu sefer 14 bin 762 BTC’ydi.

Spot borsaların cüzdanlarına giren ve çıkan BTC arasındaki fark.
Spot borsaların cüzdanlarına giren ve çıkan BTC arasındaki fark.

Piyasa analistlerine göre, borsalardan çıkan Bitcoin miktarındaki artışlar, trader veya yatırımcıların BTC’lerini uzun vadeli tutmaya hazırlanıyor olabilecekleri anlamına geliyor. Bu da Bitcoin fiyatı için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Dün ve birkaç gün önce gerçekleşen Bitcoin çıkışlarının büyük çoğunluğu Coinbase Pro cüzdanlarına aitti. BTC’lerin önemli bir kısmı bu borsanın cüzdanlarından çıktı. Coinbase’in çok sayıda şirkete Bitcoin alımı için aracılık ettiği biliniyor ve bu Bitcoin çıkışlarının bu şirketlere ait işlemler olma ihtimali yüksek. Geçtiğimiz günlerde Çinli teknoloji şirketi Meitu’nun Bitcoin ve Ethereum alımlarında Coinbase ile çalıştığı öğrenilmişti.

Son birkaç saat içinde de Coinbase Pro’nun yanı sıra Gemini ve Binance’ten de önemli BTC çıkışları kaydedildi. Coinbase Pro’dan 12 bin 388 BTC çekilirken Gemini ve Binance’ten ise sırasıyla 2 bin 934 ve bin 98 BTC çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl