Bitcoin fiyatındaki sert düşüş, altın talebini 5’e katladı

Bitcoin ve diğer kripto paralardaki sert düşüşle birlikte Avrupa'nın en büyük online değerli metal mağazası CoinInvest, satışlarını 5'e katladı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin Aralık ayının son günlerinden bu yana yaşadığı düşüşle birlikte altına olan talep artıyor. Salı günü, Avrupa’nın en büyük online değerli metal mağazası CoinInvest, satışlarını 5’e katladı.

CoinInvest’in direktörü Daniel Marburger, Bloomberg’e verdiği demeçte, “E-postalar ve telefonlar, müşterilerin kripto paralarını altına nasıl çevirebilecekleri sorularıyla dolup taştı.” dedi.

Marburger’in bildirdiğine göre şirket, o gün yaklaşık olarak 30 kilo altın satışı yaptı.

Ayrıca Marburger, Bitcoin’le ortak noktaları çok fazla olduğu için Bitcoin yatırımcıların altına da ilgi gösterdiğini söyledi:

“Her ikisinin de miktarı sınırlı, ticareti kolay ve bunları merkezsiz bir şekilde saklayabilirsiniz. Altının avantajı şu… Kaybedebileceğiniz parolalar yok, volatilite çok daha düşük, sürdürülebilir bir büyüme var ve yatırımınızı elinize alabilirsiniz.”

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, geçen ayki 20.000$ zirvesinin ardından yüzde 50’den fazla gerileyerek 9500$’a düştü. Ripple, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi diğer kripto para birimleri de önemli kayıplara uğradı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl