Bitcoin’de düşüş sürecek mi? Analist, “Sağlıklı bir düzeltme” diyor

Analist Peter Brandt, Bitcoin'de görülen son düşüşlerle ilgili olarak "Bu sağlıklı bir düzeltme. Bitcoin, büyük bir boğa trendindedir." yorumunu yaptı.

Bitcoin, bugün 62 bin 400 dolar seviyesine kadar geri çekilirken yatırımcılar da düşüşlerin devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Tecrübeli analist Peter Brandt’e göre Bitcoin, sağlıklı bir düzeltme yaşıyor. Brandt, Bitcoin’in kısa vadede 58 bin dolara kadar geri çekilebileceğini fakat uzun vadede büyük bir boğa trendinde olduğunu ifade etti.

Brandt, daha önce Bitcoin’in 200 bin dolara kadar gidebileceğini düşündüğünü yazmıştı. Analist, bunun için zaman da vermiş ve bu seviyenin 2025’in ağustos/eylül aylarında görülebileceğini kaydetmişti.

Bitcoin’deki düşüşte Fed başta olmak üzere merkez bankalarının yaklaşan faiz kararlarının etkili olduğu düşünülüyor. Yatırımcıların kısa vadeli makro belirsizliğe karşı riskten kaçınmayı seçtikleri gözlemleniyor. Bu da Bitcoin ve hisse senetleri gibi riskli varlıklarda satış baskısı getiriyor. Öte yandan Bitcoin ETF’lerindeki çıkışlar da satış baskısını artırdı. Dün Grayscale’in ETF’inden 642 milyon dolarlık çıkış oldu. Bu miktar, Grayscale ETF’i için şimdiye kadarki en büyük günlük çıkış olarak kayda geçti.

Düşüşlerin ardından bir miktar toparlanan Bitcoin, TSİ 19.10 itibari ile 64 bin 600 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl