Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de Ocak rallisinden önce görülen sinyal tekrar belirdi

Bloomberg'e göre, Bitcoin'de Ocak ayı rallisini müjdeleyen, DVAN'ın teknik analiz göstergesindeki sinyal yeniden göründü.

Bitcoin uzun süren bir satış dalgasının ardından yeniden eski kazanımlarını elde etmeye çalışıyor ve Bloomberg‘e göre, bir metrik, önümüzde önemli bir rallinin olabileceğini gösteriyor.

Divergence Analysis’in (DVAN) Alım ve Satım Baskısı Endeksi’ne göre; Bitcoin çok önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı ve olumlu şekilde ayrışarak “al sinyali” verdi. Bloomberg, benzer bir trendin Ocak ayında da yaşandığını ve Bitcoin’in bunu takiben 10 bin doların üzerine çıktığının altını çiziyor.

Kripto para piyasasının önemli şirketlerinden GSR’nin ticaret eş başkanı Richard Rosenblum, son durum hakkında, “Aşağı doğru hareket etme potansiyeli, ekonomik ve sağlık verilerine de bağlı olarak, önümüzdeki iki hafta için mevcut. Ancak bu salgın bize kriptonun uzun vadede güçlü kalabildiğini gösterdi. Ortalıktaki toz duman gittiğinde insanlar yeniden bir yatırım değeri aramaya başlayacaktır” dedi.

Bitcoin’in fiyatı dün Bitstamp’te 7236 dolara kadar çıktı. Lider kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 6700 dolardan işlem görüyor.

Koronavirüs salgınının dünya büyüme beklentilerine gölge düşürmesi Bitcoin’e de olumsuz etki etti. BTC Mart ayında yüzde 25 civarında bir düşüş yaşamıştı. Bu, 2018 Kasım’dan bu yana en kötü aylık performanstı.

DailyFX.com kıdemli piyasa analisti Nicholas Cawley konuyla ilgili olarak, “Bitcoin’in geleneksel yatırım araçları ve paraların yanında bir güvenli liman olması bekleniyordu ancak başarısızlığa uğradılar ve bu çok kötü bir şekilde oldu” dedi.

Bloomberg analisti: Bitcoin’in performansı çok iyi

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone’un bu hafta yazdığı rapordaki yorumuna göre, bu olay geçici bir sürüklenme. McGlone BTC’nin henüz 10 yıl önce ortaya çıktığı düşünüldüğünde, performansının şu ana kadar çok iyi olduğunu söylüyor.

McGlone, “Bu yıl Bitcoin için, altın gibi bir ‘yarı para birimi’ olması açısından zorlu bir sınav olacak ve biz BTC’nin bu sınavı geçmesini bekliyoruz. Hisse senedi piyasalarında olduğunun aksine ancak altına da benzer olarak Bitcoin, durgunluğunu yaşadı ve bu eşi görülmemiş para enjeksiyonunun ortasında stabilize olarak benimsenmesini artırdı.” şeklinde konuştu.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, Yazarın kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl