Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu Bitcoin 101 bin dolara satılıyor

Popüler e-ticaret sitesi eBay'de bir satıcı, içinde gerçek 1 BTC de barındıran koleksiyonluk fiziksel Bitcoin'lerden birini 101,010 dolardan satılığa çıkardı.

casascius

Bir fiziksel Bitcoin, geçtiğimiz günlerde eBay üzerinde 101,010 dolarlık bir fiyatla satışa çıkarıldı.

Satıcının her koleksiyonerde olması gerektiğini belirterek sattığı Bitcoin, esasında bir dönemin ünlü Casascius Bitcon’lerinden.

Peki Casascius Bitcoin’lerin hikayesi ne?

2010 yılının başlarında asıl adı Mike Caldwell olan “Casascius” ismindeki bir Bitcointalk kullanıcısı, içinde gerçek Bitcoin bulunan fiziksel Bitcoin’ler yaratmaya başladı. Her bir parçada hologramın altında gizli bir “özel anahtar” yer alıyordu. Ayrıca her bir coin’in dışında ilişkili Bitcoin adresinin ilk 8 karakteri kazılıydı.

Daha çok koleksiyon ve hediye amacıyla oluşturulan ürünler, 2013 yılının Kasım ayına kadar satıştaydı. Casascius Bitcoin’lerinin, içinde 0.1, 0.5, 1, 10, 25, 100 ve 1000 Bitcoin bulunan farklı versiyonları vardı.

Zaman geçtikçe Casascius Bitcoin’leri giderek değerli hâle geldi.

eBay’deki satıcı, “Yukarıda belirtilen 1CAwG2fC seri numaralı Casascius Bitcoin’in asıl sahibiyim. 2012 yılında satın aldım ve şimdiye kadar tuttum. Birkaç yıl önce derecelendirmiştim.” diyor.

Bu Casascius Bitcoin’ini satın alacak olan kişi, onu açıp içindeki 1 BTC’yi alırsa aynı zamanda 1 BCH, 1 BSV ve 1 BTG de elde edecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl