Consensus 2019’dan sızan eBay görüntüleri kripto para spekülasyonlarını ateşledi

Dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain konferansı Consensus 2019'dan sızdırılan görüntüler, e-ticaret devi ebay'in kripto para sektöründe aktif bir şekilde var olma kararı aldığını gösteriyor.

Consensus 2019’dan dün gece sızan görüntüler, e-ticaret devi eBay’in “sanal para birimleri”ni ve “dijital koleksiyonlar”ı desteklemeye hazırlandığını ortaya koyuyor.

New York’ta düzenlenen dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain konferansı Consensus 2019, bugün başladı. E-ticaret devi eBay de konferansın sponsorları arasında bulunuyor. Konferansın yapıldığı Hilton Midtown’da yer aldığı öne sürülen (henüz doğrulanmadı) ve görüntüleri dün gece sızdırılan eBay reklamları, şirketin kripto paraların kapılarını 180 milyon aktif alıcıya açabileceğini gösteriyor.

“Sanal para birimi” ifadesinin neye işaret ettiği açık olmasa da görüntülere bakıldığında eBay’in 2017 yılının sonlarında Cryptokitties’in öncülük ettiği dijital koleksiyon pazarını hedeflediği kesin. Halihazırda koleksiyon ürünlerinin yoğun olarak satıldığı bir merkez olan eBay’in dijital koleksiyon ürünlerinin alışverişi için de bir platform olarak ortaya çıkması beklenebilir.

ebay’e ilişkin görüntüler, ilk olarak Telegram kanalı @patronsofthemoon’da paylaşıldı

Kripto para planlarıyla alakalı henüz bir resmi açıklama bulunmamasına karşın e-ticaret devinin 2017 yılından beri Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi ciddi şekilde düşündüğü biliniyor. Şirketin üst düzey yöneticilerinden Scott Cutler, Yahoo Finance’e 2017’de verdiği bir röportajda Bitcoin’i ciddi anlamda düşündüklerini söylemişti.

eBay’in rakiplerinden Overstock, 2013 yılından bu yana Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Overstock’un Blockchain alanında da yatırımları bulunuyor. Tüm bunlar, şirketin hisse senetlerinin değerlenmesine önemli katkı sağlayan gelişmelerdi. 2017’de 14 dolarda gezinen şirketin hisseleri, yüzde 500 artışla geçtiğimiz yılın başında 84 doları aşmıştı.

eBay de Overstock örneğinden hareketle kripto para piyasasında daha aktif bir şekilde var olma kararı almış olabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl