Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin yatırım planı Ecoin Plus, topladığı paralarla ortadan kayboldu

Sisteme katılanlara yüksek karlar vaat eden sözde yatırım planı Ecoin Plus, internet sitesini kapattı ve ortadan kayboldu. Ecoin Plus yatırımcılarının tüm paraları da buhar oldu. Ecoin Plus ve empowercoin.com olarak bilinen sistem, katılımcılarına gönderdikleri Bitcoin oranına göre aylık veya yıllık bir getiri vaat etti. Geliştiriciler, projenin varlığı boyunca dikkat çekmemeye yönelik bir politika izlediği için kim olduklarına ve projenin deyaylarına dair hiçbir bilgi mevcut değil. Who.is’de yer alan bilgilere göre site 19 Nisan 2017’de tescil edildi. Sitenin kime ait olduğu...

Sisteme katılanlara yüksek karlar vaat eden sözde yatırım planı Ecoin Plus, internet sitesini kapattı ve ortadan kayboldu. Ecoin Plus yatırımcılarının tüm paraları da buhar oldu.

Ecoin Plus ve empowercoin.com olarak bilinen sistem, katılımcılarına gönderdikleri Bitcoin oranına göre aylık veya yıllık bir getiri vaat etti. Geliştiriciler, projenin varlığı boyunca dikkat çekmemeye yönelik bir politika izlediği için kim olduklarına ve projenin deyaylarına dair hiçbir bilgi mevcut değil.

Who.is’de yer alan bilgilere göre site 19 Nisan 2017’de tescil edildi. Sitenin kime ait olduğu bilgisi gizlendiğinden tespiti yapılamadı.

Playersmoney.com’da yer alan bir incelemede, Ecoin Plus’ın internet sitesinde albenili ifadelerle finansal özgürlüğe kavuşmaları için insanlara nasıl yardımcı olduğunun anlatıldığı belirtildi. Sistem, herhangi bir perakende ürün veya hizmet sunmuyordu.

Ecoin Plus’ın katılımcılarına bir Ponzi planı olan OneCoin‘e benzer şekilde sadece farklı getiri oranlarına sahip “paketler” sunduğu öğrenildi. Bu paketlerden birini seçerek yatırdığınız Bitcoin oranında kazanç garantisi veriliyor, sözde yatırım planına göre ne kadar Bitcoin yatırırsanız o derece getiriniz katlanıyordu.

Yatırım yapmadan önce araştırın

Ecoin Plus bir ICO değil ancak ICO’larda da benzer vakalara rastlanıldı. Ecoin Plus’ın kapanan internet sitesine girildiğinde sitenin bir güvenlik sertifikasına sahip olmadığı görülüyordu. Bunun yanında sitede herhangi bir “Kullanım Şartları” veya “İletişim” bölümü bile yoktu. İlk bakışta bunlara dikkat etmeniz güvenliğiniz açısından önem arz ediyor. Bir getiri vaadi gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa yüksek ihtimalle gerçek değildir. Bu, kripto para birimleri için de geçerli.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl