Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu bot, Elon Musk’ın her “Bitcoin” tweet’inde alım yapıyor

elon-musk

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para fiyatlarının yükselmesinde kurumsal alıcıların rolü olduğu kadar sosyal medyanın da etkisi büyük. Bu isimlerin başında ise Elon Musk geliyor. İşte Andrei Badoiu adlı bir trader da bunu fırsata çevirmek için Musk, Bitcoin’le ilgili her tweet attığında Bitcoin alan bir bot geliştirdi.

Londra’da yaşayan Andrei Badoiu, bot’un, Tesla CEO’sunun attığı tweet’ten saniyeler sonra Bitcoin aldığını belirtti.

Decrypt‘e konuşan Badoiu, bu tür otomatik alım-satım yapan yazılımların özellikle hisse senedi piyasalarında çok kullanıldığını ve kripto para endüstrisi için de uygun olduğunu söyledi. Bot’u kullanmak için çeşitli kurulumlar ve sistemle entegrasyonlar yapılması gerektiğini belirten Badoiu, bot’unun hem Reddit hem de GitHub’da büyük ilgi gördüğünü iddia etti.

Yakın zaman içinde Coinbase ve Binance gibi borsaların da hangi sosyal medya fenomenlerinin hesaplarının kripto para fiyatlarını etkilediğini gösteren birer aracı da sistemlerine entegre edeceğini belirten Badoiu, bunun da hem kendisi hem de diğer geliştiricilerin daha fazla bot yaratabilmelerinin önünü açacağını belirtti.

“Yorumların olmlu ve olumsuz olduğunu da ayırt edebiliyor”

Badoiu ayrıca bot’unun, sosyal medyadaki belirli bir konu hakkındaki yorumların olumlu ya da olumsuz olduğunu ayırt etmek için yapay zeka kullandığını ve bir duyarlılık analizi içerdiğini de aktardı. Musk’ın bu zamana kadar attığı tweet’lerin genelde kripto paralar için olumlu olduğunu da söyleyen geliştirici, bu durumun değişebileceği konusunda da uyarılarda bulundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl