tipobet

Elon Musk: Biraz Bitcoin satın almak ister misin?

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu ünlü girişimci Elon Musk, bir Twitter gönderisinde "Biraz Bitcoin satın almak ister misin?" ifadelerini kullandı.

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu Elon Musk, sosyal medyada ve kripto para topluluğunda birçok spekülasyon uyandıran Bitcoin’le ilgili muammalı bir Tweet paylaştı.

En yüksek profilli Twitter kullanıcılarından biri olan Musk, TSİ gece 01.30’da doğrulanmış hesabından şu gönderiyi paylaştı:

“Animeyi seviyorum”

Musk, ardından aynı konu içinde Bitcoin logosu barındıran bir anime karakterini paylaşarak “Biraz Bitcoin satın almak ister misin?” notunu ekledi. Ünlü girişimci muhtemelen Bitcoin dolandırıcılıklarıyla alay ediyordu.

Musk’ın paylaştığı görsel aslen önde gelen kripto paralardan bazılarını anime karakterlerine dönüştüren Cryptocurrency Girls tarafından oluşturuldu.

SpaceX ve Tesla’nın kurucusunun bu tweet’i sosyal medyadaki popülerliğini de bir kez daha gösterdi. Tweet, saatler için 9 binin üzerinde beğeni alırken yaklaşık 4 bin kişi tarafından da retweet edildi.

Bu arada Bitcoin mesajı, Twitter yönetimini Musk’ın hesabının hack’lenmiş olabileceğine bile inandırmış.

Musk, bir sonraki tweet’inde “Twitter, hack’lendiğimi ve hesabımın kilitlendiğini düşündü haha” ifadelerini kullandı.

Musk’ın Twitter profili, şimdiye dek sahte kripto para hediyeleriyle insanları dolandıranlar tarafından sıklıkla taklit edildi.

Öte yandan işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kurucusu Changpeng Zhao da konuya “Eğer kripto para kabul ederseniz bir Tesla satın alacağım” diyerek katıldı.

Musk’ın tweet’i kripto para topluluğunu eğlendirirken bunun arkasında bir şey olabileceği beklentisi kesinlikle heyecan uyandırıyor.

Haber: CoinDesk

→ DECRED BINANCE DUYURUSUNUN ARDINDAN 3 AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNİ GÖRDÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun