Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in fiyatı, Elon Musk’ın sorusuyla hareketlendi

Bitcoin fiyatı, Elon Musk'ın Twitter'da sorduğu bir sorunun ardından dakikalar içinde yeniden 24 bin dolara dayandı.

elon-musk (3)

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da Bitcoin ile ilgili sorduğu bir soru, fiyatın önemli ölçüde hareketlenmesini sağladı.

Musk’ın paylaştığı bir Bitcoin caps’ine yanıt veren ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, “Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız Tesla bilançosunu dolardan BTC’ye dönüştürün. S&P 500’deki diğer şirketler, sizi takip edecek ve zamanla 1 trilyon dolarlık bir iyilik hâline gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Musk da bunun üzerine, “Bu kadar büyük işlemler yapmak mümkün mü?” sorusunu sordu ve ardından Saylor son aylarda 1.3 milyar dolarlık Bitcoin aldığını belirtti, “Taktiklerimi sizinle çevrim dışı olarak paylaşmaktan mutluluk duyarım.” dedi.

İkili arasındaki bu diyalog, Bitcoin fiyatına da belli ölçüde yansıdı. Musk’ın “Bu kadar büyük işlemler yapmak mümkün mü?” sorusunu sorduğu anda Bitcoin fiyatı 23 bin 550 dolardan dakikalar içinde 23 bin 919 dolara ulaştı.

MicroStrategy, yakın zaman önce Bitcoin almak için 650 milyon dolarlık tahvil satışı yapmıştı. Son aylarda toplamda 475 milyon dolar ödeyerek yaklaşık 41 bin BTC alan şirket, buradan elde edilen gelirle ek Bitcoin alımları yapmayı hedefliyordu. Saylor’ın bu akşam Twitter hesabından yaptığı açıklama, 650 milyon dolarlık bu alımın da tamamlandığı şeklinde okunabilir.

MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında Bitcoin’e 425 milyon dolar yatırmıştı. Daha sonra 50 milyon dolarlık bir alım daha yaptı.

Fotoğraf: Flickr/Thomas Hawk

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl