Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Elon Musk’ın bu sözleriyle düşüş yaşadı: “Son derece merkezi”

elon musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin hakkında olumlu açıklamalar yaparken Bitcoin’i eleştirmeye devam ediyor.

Musk, bu defa Bitcoin’in son derece merkezi olduğunu iddia etti. Tesla CEO’su, “Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketinden tarafından kontrol edilen nitelikli çoğunlukla aslında son derece merkezidir. Sincan’da tek bir kömür madeni sular altında kaldı, Bitcoin hash rate’i yüzde 35 düştü. Size merkezi değilmiş gibi geliyor mu?” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk, Dogecoin’de bazı önemli değişiklikler yapılmasını istiyor

Musk’ın bu açıklamalarının ardından 47 bin dolar olan Bitcoin fiyatı, hızlı bir şekilde 45 bin 750 dolara kadar düştü ve üç gün önce test ettiği bu seviyeyi bir kez daha test etti. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, daha sonra toparlandı ve TSİ 21.50 itibari ile 46 bin 300 dolardan işlem görüyor.

Musk’ın Bitcoin’de düşüş getiren açıklamaları bununla sınırlı değildi. Tesla CEO’sunun bir başka tweet’inde Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceğini ima etmesi piyasada panik oluşturdu.

Musk, bugün ayrıca Bitcoin odaklı podcast yayıncısı Peter McCormack ile de bir diyaloga girdi. Ünlü girişimci, McCormack’in “Senin yaptığın trol’lük” sözlerine “Bu tür berbat yorumlar, tüm paramı Doge’a yatırmak istememe sebep oluyor” cevabını verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl