Novogratz’a göre bu şirketler Bitcoin’in en büyük rakipleri

Ünlü yatırımcı Michael Novogratz, kripto para Bitcoin'in en büyük rakiplerinin Tesla ile Beyond Meat olduğunu söyledi, peki neden?

finans-grafik

Bitcoin yatırımcısı ünlü milyarder Michael Novogratz’a göre, Bitcoin’in en büyük rakibi altın değil. Novogratz, altından ziyade Bitcoin’in en büyük rakiplerinin Tesla ve Beyond Meat gibi iyi bir hikayeye sahip şirketlerin hisse senetleri olduğunu iddia ediyor.

Unchained Podcast’e açıklamalarda bulunan Novogratz, “Tıpkı kripto gibi. Bu hisselerin insanları satın almaya yönlendirebilecek hikayeleri var.” ifadelerini kullandı.

Beyond Meat, 2009 yılında kurulan ve Nasdaq’ta işlem gören, bitki bazlı yapay et üreten bir şirket. Çoğu kişinin bildiği gibi Tesla ise elektrikli araç teknolojileri üzerine çalışıyor.

Bununla beraber Novogratz, ABD Başkanlık seçimini sermaye kazançlarına yüzde 40 vergi uygulama planı bulunan Joe Biden’ın kazanması hâlinde hisselerin büyük bir satış dalgası yaşayacağını öngörüyor.

Novogratz, geçen yıl Tesla’nın hisseleri 586 dolardan işlem görürken bunu 2017’deki kripto para çılgınlığına benzetmişti. O günden bugüne şirketin hisseleri çarpıcı bir hızda artmayı sürdürdü ve gelinen noktada TSLA, Nasdaq’ta 1080 dolardan işlem görüyor.

Ünlü yatırımcı, yakın zaman önce Bitcoin’in 10 bin doları kırdıktan sonra birçok insanın beklediğinden daha hızlı bir şekilde 14 bin doları görebileceğini söylemişti. Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 9 bin 160 dolardan alınıp satılıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl