Bitcoin, dünyanın en büyük 6. para birimi oldu

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın verilerine göre Bitcoin, şu anda beş “süper güç” diye tabir edilen devletlerin para birimi Pound, Ruble ve Won’u geride bıraktı. 11500$’ın üzerine çıkan Bitcoin’de dolaşımdaki para miktarı 185 milyar Dolar ediyor. Bu rakamlar oldukça dikkat çekici olmakla birlikte tek bir Bitcoin’in değerinin 15.000$’a çıkması halinde Hindistan’ın para birimi Rupi de geçilecek. Dolaşımdaki para miktarına göre ilk 4’te Yen, Yuan, Euro ve Dolar bulunuyor. Dolar, 1.4 trilyon Dolar ile zirvede yer alıyor. Diğer dijital para birimlerinde durum Bu...

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın verilerine göre Bitcoin, şu anda beş “süper güç” diye tabir edilen devletlerin para birimi Pound, Ruble ve Won’u geride bıraktı. 11500$’ın üzerine çıkan Bitcoin’de dolaşımdaki para miktarı 185 milyar Dolar ediyor.

Bu rakamlar oldukça dikkat çekici olmakla birlikte tek bir Bitcoin’in değerinin 15.000$’a çıkması halinde Hindistan’ın para birimi Rupi de geçilecek. Dolaşımdaki para miktarına göre ilk 4’te Yen, Yuan, Euro ve Dolar bulunuyor. Dolar, 1.4 trilyon Dolar ile zirvede yer alıyor.

Diğer dijital para birimlerinde durum

Bu sıralamaya göre Ethereum 17, Bitcoin Cash ise 20. sırada bulunuyor. Ripple, 20’nin hemen altında yer alıyor. Hem BCH hem de XRP, dolaşımdaki para miktarı baz alındığında Krona ve Rand’ın üzerinde.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl