tipobet

Bitcoin’in fiyatı, tüm zamanların en iyi %2’sinde

Bitcoin, tarihinde sadece 63 gün şu anki fiyatının üstünde kapanış yaptı. Buna göre, en büyük kripto para tüm zamanların sadece yüzde 2'sinde bu fiyat seviyesinde ve üzerinde yer aldı.

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, Bitcoin tarihinde sadece 63 gün şu anki fiyatının üstünde kapanış yaptı.

Bitcoin fiyatının sürekli parabolik olması gerektiğini düşünenlerin endişelerine rağmen, veriler Bitcoin’in güçlü ve sağlıklı olduğunu gösteriyor, özellikle de söz konusu altcoin’leri domine etmekse.

Daha iyi 63 gün

Bitcoin 3870 gündür var ve sadece 63 gün mevcut fiyatının üstünde kapanış yaptığı hesaba katıldığında bu, şu anki Bitcoin’in fiyatının ve daha fazlasının tüm zamanların sadece %2’sinde görüldüğünü ortaya koyuyor.

Tabi ki bu 63 günün büyük çoğunluğu, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü Aralık 2017’de kümelenmiş durumda. Aralık 2017, ICO balonunun pik yaptığı ve ana akım medyanın Bitcoin’in fitilini ateşlediği bir zaman aralığıydı.

Diğer günlerse, Bitcoin’in 13 bin dolara doğru atağa kalktığı Haziran ve Temmuz aylarında yaşandı. Aralık 2018’de 3,200$’a kadar düşerek yılın en düşük seviyesini gören Bitcoin, o noktadan sonra istikrarlı bir yükseliş yakalayarak günümüze kadar gelmişti. Böyle büyük yükseliş de sürdürülebilir olması açısından biraz konsolidasyon gerektiriyor.

BNB liste başı

Alternatif kripto paralarda ise BNB liste başı. Binance’in kripto parası, Bitcoin ve diğer birçok kripto para gibi eski bir geçmişe sahip olmamakla beraber sadece 76 günde mevcut fiyatının üstünde kapanış yaptı.

Litecoin’in fiyat olarak şu anki durumundan daha iyi olduğu 273 gün varken Bitcoin Cash, XRP ve Ethereum gibi diğer büyük kripto paralarda bu rakam 500’ün üstüne çıkıyor.

Sonuç olarak kripto para piyasasında bir altcoin geri dönüşünden bahsetmek elbette şu an için gerçekçi değil, özellikle de Bitcoin’e karşı. Piyasadaki Bitcoin baskınlığına gelince (%69.7), o da istikrarlı bir şekilde artıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun