Çin’in son Blockchain endeksi yayınlandı: İşte en iyi kripto paralar

Çin hükümetine bağlı bir kuruluş olan Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID), en yeni Blockchain endeksini yayınladı. Bitcoin, son endekste 19. sıraya geriledi.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı bir kuruluş olan Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID), 2018 yılının Mayıs ayından bu yana her ay yayınladığı Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi’nin altıncısını yayınladı.

Son endekste teknolojik ölçütlere göre Bitcoin, 19. sıraya kadar geriledi. Bununla birlikte Bitcoin’den sonra ortaya çıkan Blockchain projeleri olan EOS, Ethereum, Nebula, Ripple, NEO ve IOTA üst sıralarda yer aldı.

Ağustos ayındaki endekste, ilk beş dijital para EOS, Ethereum, Komodo, Nebulas ve NEO’dan oluşuyordu. Son endekste Komodo, 10. sıraya düştü, Komodo’nun yerini ise BitShares işgal etti.

 

Listenin tam hali şöyle:

Endeks, 33 halka açık Blockchain projesini temel teknolojisişne, uygulanabilirliğine ve yaratcılığına dayanarak değerlendirdi. Bitcoin, belirtilen parametrelere göre en yakınındaki Blockchain akranlarının çoğunu yenemese de endekste 31. sıraya oturan çatalı Bitcoin Cash’in önünde kalmayı başardı.

Ağustos ayındaki endekste Bitcoin, ilk 10 içinde yazılmıştı.

→ VANECK YETKİLİSİ: BITCOIN ETF’Sİ İÇİN SEC’TEN ONAY ALMAYA YAKINIZ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun