Erhan Topaç: Bitcoin uzun vadede her yerde olacak

Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç, Bitcoin'e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AA’ya konuşan Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç, Bitcoin’e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Öncelikle Çiftlik Bank’a değinen Topaç şunları söyledi:

“Çiftlik banklar, tamamen değişik bir dolandırıcılık olayı. Maalesef bu seviyeye gelmiş ama başından müdahale etmek, yatırımcının da bilinçlenmesi gerek. Bitcoin ise değişik bir olay. Kendi çapından yeni bir teknoloji. Geçen yıl bin 400’e yakın sanal para çeşidi oldu. Geçen yıl dünyada 700’e yakın halka açılan şirket olurken, ilk sanal para halka arzı bundan daha fazla gerçekleşti. Bitcoin uzun vadede her yerde olacak, bankalar da bunu kullanacak ve buradan yeni ürünler çıkacak. Türkiye’de de kabaca 60 binin üzerinde bitcoin hesabı var ve bunlar organize piyasada değil.”

‘Bitcoin 500$’ken…’

Bitcoin vadeli kontratlarının Şikago borsasında işleme açıldığını anımsatan Topaç, şöyle devam etti:

“SPK bunları yasakladı, bu nedenle bekletiyoruz. Şu anda organize piyasalardakine bile aracılık edemiyoruz. Bitcoin’in alım satımı ayrı bir şey ama organize piyasalardakini yatırımcıya sunmak lazım. Bitcoin 500 dolarken ‘Alın bir bitcoin, çocuğunuza bırakın’ demiştim ama şimdi bu fiyatlarda böyle bir şey önermem.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl