Tecrübeli analist: Bitcoin’i daha karanlık günler bekliyor

Finansal danışmanlık şirketi Oanda'nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, kripto para piyasasını daha karanlık günlerin beklediğini ileri sürdü.

Londra merkezli bir danışmanlık şirketi olan Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, kripto para piyasasını daha karanlık günlerin beklediğini iddia etti.

Goldman Sachs’te eski bir danışman olan Erlam, MarketWatch’a verdiği demeçte, “Bitcoin, tekrar baskı altına girdiği birkaç volatil aydan sonra yeniden dengelenmiş görünüyor. Kripto para, geçtiğimiz birkaç hafta çok dar bir aralıkta alınıp satıldı fakat aynı zamanda daha aşağıya sürüklenmeye devam etti, bu ileride daha karanlık günlerin geleceğine ilişkin görüşümü tekrar doğruladı.” dedi.

Erlam, sözlerinin devamında 4,500 doların üzerinde bir kırılma görülmesi halinde kısa vadede düşüş riskinin ortadan kalkacağını ve 6,000 doların tekrar hedef durumuna geleceğini söyledi.

 

Piyasada son durum

Kripto para piyasası, yayın saatinde küçük yükselişle 114 milyar doların üzerinde seyrediyor. En büyük kripto para Bitcoin, düne göre yüzde 0.76 oranında artış yaşayarak 3,477 dolara çıktı. Piyasa kapitalizasyonu ile en büyük ilk 10 kripto para arasında yer alan Bitcoin Cash, düne göre yaklaşık yüzde 7 değer kazandı. Bitcoin çatalı, 122 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin Cash’in rakibi Bitcoin SV ise 65 dolardan işlem görüyor.

İlk 100 içinde en çok değer kazanan kripto paralar yüzde 19 ile Everus ve yüzde 14 ile Augur.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun