Bitcoin’de esas patlama 10 bin 500 sonrası: İki isimden Bitcoin tahmini

Bitcoin fiyatı bugün dünkü hareketine devam ederek 10 bin 340 doları gördü. Analistler, asıl sıçramanın 10 bin 500 dolardan sonra geleceğini söylüyorlar.

bitcoin

Dün Haziran ayının başından beri ilk defa 10 bin doları gören Bitcoin, bugün yukarı yönlü hareketine kaldığı yerden devam ediyor.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para, Bitstamp’te 10 bin 340 dolara kadar yükseldi. Fiyat, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 10 bin 230 dolar seviyesinde.

Kripto para borsası Luno’da iş geliştirme yöneticisi olan Vijay Ayyar, CNBC’ye yaptığı değerlendirmede kripto para sektörünün büyük oyuncularının ellerindeki BTC’leri, bu dünyaya yeni dahil olan küçük yatırımcılara satmayı tartıştıklarını belirtti. Burada amaç ise fiyatın aşağı çekilmesi ve büyük ‘trader’ların daha ucuz fiyattan BTC alabilmeleri:

“Ancak bunun şu an yaşanmadığını görüyoruz. Büyükler BTC topluyorlar ve şimdi onlara küçükler de katıldı. Bu da fiyatın 10 bin doların üzerine çıkmasına yol açtı. 10 bin 500 dolar büyük direnç noktası ve bu seviye de zorlanıyor. Burası yukarı kırılırsa Bitcoin yüksek ihtimalle 15 bin dolara bir koşu başlatacak. Tüm işaretler bunu gösteriyor”

Koronavirüs pandemsinde devletlerin ve merkez bankalarının yardım paketleri açıklamalarının hem hisse senetleri hem de altın piyasalarında yükselişe sebep olduğunu ve aşı çalışmalarının insanlar tarafından ilgiyle takip edildiğini belirten Ayyar şunları söyledi:

“Daha önce hiç görülmemiş olan bu teşvik paketleri sayesinde altın ve hisse senetleri de dahil olmak üzere piyasalarda yükselişler görmeye devam edeceğiz. BTC ve kripto paralar da aynı yoldan gidecek. Aşı çalışmalarının olumlu şekilde gittiğini de düşünürsek şu anda bir düşüş ihtimali için hiçbir sebep yok”

Öte yandan piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın teknik stratejisti Robert Sluymer da 10 bin 500 dolar seviyesine dikkat çekti. Sluymer, bu seviyenin Bitcoin için önemli bir direnç noktası olmaya devam ettiğini, kırılması halinde fiyatın 13 bin 880 dolara kadar yükseleceğini ileri sürdü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl