Bitcoin’in kaderini belirleyecek eşik: 4600 dolar

Bitcoin, 3950 dolardan işlem görürken popüler bir kripto para analisti Bitcoin için 15 aydır süregelen ayı piyasasının sonu için 4600 doların kritik bir eşik olduğunu iddia etti.

Geride bıraktığımız son yedi günde Bitcoin’in fiyatı yavaş yavaş yükselerek 4000 doları aşarken kripto para piyasası kapitalizasyonu ise 140 milyar doların üzerini görmüştü.

Dünden bu yana Bitcoin, bir miktar geri çekilerek 3950 dolara düştü, piyasa kapitalizasyonu ise 139 milyar dolara geriledi.

Alternatif kripto paralardaki belirgin artışa karşın Bitcoin fiyatındaki küçük hareketler, kripto para piyasasında mevcut parada bir hareket olduğunu fakat yeni para girişi olmadığını gösteriyor.

Twitter’da 80 bini aşkın kişi tarafından takip edilen popüler bir kripto para analisti olan DonAlt, CCN’ye yaptığı açıklamada kripto para piyasasındaki iyimserliğin Ethereum‘un fiyat artışından kaynaklandığını ileri sürdü.

Bununla beraber analist, Bitcoin 4600 doları kırana ve 5000 – 6000 dolara doğru ilerleyene kadar ayı piyasasının bittiğini iddia etmenin zor olduğunu söyledi.

15 aydır süren ayı piyasasının sonunun geldiğinin doğrulanması için en azından 4600 dolar direncinin kırılmasının çok önemli olduğunu belirten analist, “Hacimler yüksek fakat bu beni ayı piyasasının bittiğine ikna edecek bir şey değil, genel piyasa kapitalizasyonu gerçekten değişmemişken altcoin’lerin yükselmesi ilginç. Bu bana piyasaya giren çok az yeni para olduğunu düşündürüyor.” dedi.

Analist, Bitcoin’in yatay seyrine karşın Ethereum fiyatının 80 dolardan 160 dolara iki kat artışının piyasada yeni bir iyimserlik yarattığını, yatırımcıların alternatif kripto paralara olan güvenini artırdığını ifade etti.

Son olarak analist, büyük resimde kripto para piyasası, piyasadaki çoğu kripto paranın fiyat hareketleri göz önüne alındığında olumlu bir yöne ilerlediğini öne sürdü.

Haber: CCN

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl