Erken dönem Bitcoin geliştiricisi BTC’lerini çaldırdı: “Lütfen yardım edin”

Bitcoin'in erken dönem geliştiricilerinden biri olan Luke Dashjr, Twitter'dan yaptığı açıklamayla anahtar kelimelerini bir hacker'ın ele geçirdiğini ve neredeyse vâr olan tüm Bitcoin'lerini çaldırdığını duyurdu.

2022 yılı hack’lenmeler yılı olarak tarihe geçerken 2023 de bazıları için farklı başlamadı. Erken dönem Bitcoin geliştiricilerinden biri olan Luke Dashjr, Twitter’dan anahtar kelimelerinin ele geçirildiğini ve Bitcoin’lerinin çalındığını duyurdu.

“Hiçbir fikrim yok. Lütfen yardım edin”

Twitter’dan anahtar kelimelerinin nasıl ele geçirildiği konusunda fikri olmadığını söyleyen Dashjr şu ifadeleri kullandı:

“Anahtar kelimelerim ele geçirildi. Bitcoin’lerimin çoğu çalındı. Nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Lütfen yardım edin. Sanıyorum bazı BTC’ler coinjoin ile mikserlendi. FBI’dan kimseye ulaşamıyorum. Yapacak bir şey yok. Sonuçta hepsi gitti”

CZ: Takip etmeye çalışacağız

Binance CEO’su Zhao da konuya kayıtsız kalmadı. CZ attığı tweet’te, Dashjr’nin 200 kadar BTC kaybettiğini söyledi ve “Eski Bitcoin geliştiricilerinden birinin 200’den fazla BTC kaybettiğini görmek üzücü… Kişisel saklamanın da getirdiği bazı riskler var. İşlemleri takip etmeye ve yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Bilal Yanıtla

    Kişisel saklamanın da getirdiği bazı riskler var))