Bitcoin’i bekleyen dönüm noktası: “30 trilyon dolarlık fırsat yaklaşıyor”

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, ABD’deki 30 trilyon dolarlık pazardan pay almaya her geçen gün daha da yaklaşıyor. Kripto para sektöründeki en büyük yatırım şirketlerinden olan Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein’a göre bu, Bitcoin ETF’leriyle mümkün olacak.

Bugünlerde kriptonun en sıcak gündemi Bitcoin ETF başvuruları. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ocak ayında yıllardır reddettiği ETF başvurularına onay vermesi bekleniyor. Bloomberg analistlerine göre, bu olasılık yüzde 90 seviyesinde.

CNBC’ye konuşan Sonnenshein ise “Piyasa son derece iyimser. Pek çok yatırımcı, portföylerine Bitcoin ekliyor. Daha da önemlisi, 30 trilyon dolarlık varlıkları yöneten finans danışmanları, spot ETF onayıyla beraber Bitcoin’e yatırım yapma olanağı elde edecekler.” dedi. Bitcoin ETF’lerinin finans danışmanları için bir fırsat olduğunu vurgulayan Sonnenshein, ETF’lerin piyasaya sürülmesinin ardından Bitcoin’in bu pazardan pay alacağını öngörüyor.

Grayscale, SEC’ye ETF başvurusu yapan yaklaşık 10 şirketten biri. Şirket, 2022 yılında SEC’nin kapısını çalmış ve 620 bin BTC’lik GBTC fonunun ETF’e dönüştürülmesini talep etmişti. Grayscale, bu talep reddedilince SEC’yi mahkemeye vermiş ve davayı kazanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl