Bloomberg analisti Balchunas: Bitcoin ETF’i için duyumumuz olumlu

Kripto para dünyası bugün öğle saatlerinde gelen düşüşü konuşurken, en çok ses getiren konulardan bir tanesi de Matrixport şirketinin raporu oldu. Bloomberg analisti olan Eric Balchunas ise bu raporu eleştirdi ve ETF konusundaki duyumlarının pozitif olduğunu ifade etti.

2021 bitcoin fiyatı

Bitcoin 45 bin dolar seviyesinden 41 bin doların altına, dakikalar içinde sert bir düşüş yaşarken, bu kaybın altındaki sebep de merak ediliyor.

Sosyal medyada, Jihan Wu’nun kripto şirketi Matrixport’un “Tüm Bitcoin spot ETF’leri reddedilecek” raporu yoğun şekilde tartışılırken, Bloomberg’in ETF analistinden ise rapora eleştiri geldi.

“Bizim tek bir duyumumuz var, o da kabul yönünde…”

Eric Balchunas konuyla ilgili attığı tweet’te kendilerine gelen duyumların SEC’nin onay vereceği yönünde olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar çılgınlar gibi bana bu raporu soruyor. Ancak bizim, SEC’nin onay vereceği dışında bir duyumumuz yok. Herkesin şüpheleri olabilir, buna saygı duyarım ancak ret yorumu için bir yerden bilgi alıp almadıklarını da sormak isterim”

Matrixport bugünkü raporunda SEC’nin tüm Bitcoin ETF’lerini ocak ayında bir kez daha reddedeceğini iddia etmişti. Şirket, buna neden olarak ise Gensler ve ekibinin Demokrat Parti’ye yakınlığını göstermişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl