ProShares’in vadeli Bitcoin ETF’i BITO, 2 milyar dolar ile ATH yaptı

2021 yılının ekim ayında, dönemin boğa sezonunun sonuna doğru SEC tarafından onaylanan ProShares şirketinin ETF'i BITO, piyasayı dün 2 milyar doların üzerinde varlık değeriyle kapadı. Bu rakam ETF'in şu ana kadar yakaladığı en yüksek seviye oldu.

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), 2 milyar 10 milyon dolarlık değeriyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bir başka deyişle ATH yaptı. Fonun ulaştığı zirveyi ProShares şirketinin küresel yatırım stratejisti olan Simeon Hyman açıkladı.

“Bitcoin hep yükseldi”

ETF’in 9 Aralık gününden bu yana %18 ve son bir haftada da %10 değer kazandığını aktaran Hyman, herkesin spot Bitcoin ETF’lerine odaklandığını ancak 2023’ün tam anlamıyla bunu göstermediğini belirtti:

“Çoğunluk Bitcoin’deki yükselişin spot ETF’lerine gelmesi beklenen onayla ilgili olduğunu düşünüyor. Ancak Bitcoin, bankacılık krizinde dahi yükseldi. 2023’ü yükselişlerle geçirdi. Faizler yükselirken bile değeri artıyordu. Ayrıca vadelilerde ‘call opsiyonları’ yoğun ilgi görmeye devam ediyor.”

Hatırlanacağı üzere BITO ETF’i 2021 yılında 18 Ekim günü SEC tarafından resmen onaylanmıştı. ETF, ABD’de onaylanan ilk Bitcoin ETF’i olmuştu. İlk işlem gününde yaklaşık 1 milyar dolar yatırım alan ETF, bu anlamda da rekor kırmıştı.

Öte yandan Cathie Wood’un şirketi olan ARK Invest de, aralık ayında 92 milyon dolarlık BITO almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl