Servet yönetimi şirketi Canaccord, Bitcoin ETF’si için 2019’u işaret etti

Servet yönetimi şirketi Canaccord, yayınladığı son raporunda bir Bitcoin ETF'sinin büyük olasılıkla 2019'dan önce onaylanmayacağını öne sürdü.

CoinDesk’te yer alan habere göre servet yönetimi şirketi Canaccord Genuity’nin son kripto para piyasası raporu, uzun bir süredir beklenen ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından onaylı bir Bitcoin ETF‘sinin 2019’a kadar büyük olasılıkla gelmeyeceğini iddia ediyor.

Şirket, kripto paralarla ilgili üç aylık güncellemelerinde, menkul kıymet token’ları konusu ve kripto para spot fiyatlarındaki son gelişmeler de dahil olmak üzere bir dizi konuyu el aldı.

Bitcoin ETF’lerine de değinilen raporda, SEC’in karar için süreyi olabildiğince uzatmak isteyeceği, herhangi bir kararın 2019’un Mart ayından önce yüksek ihtimalle açıklanmayacağı ifade ediliyor. Teoride ise SEC, Bitcoin ETF’siyle ilgili bir kararı en erken 10 Ağustos Cuma günü verebilir.

Uzmanlar, Bitcoin ETF’sinin ne zaman onaylanacağına ilişkin farklı görüşlere sahipler. BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, 2018’in üçüncü çeyreğinde onaylanmış bir Bitcoin ETF’sini görme şansımızın yüzde 50 olduğunu söyledi. Küresel teknoloji yatırım şirketi Fatfish Internet Group’un CEO’su, “Birkaç ay içinde bir Bitcoin ETF’si için hazırlanın” derken yatırım şirketi BKCM’nin kurucusu Brian Kelly, 2018’de böyle bir onayın verilme ihtimaline pek olasılıklı bakmıyor.

→ BITCOIN.ORG DA ÇATALLANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl