Elon Musk, Bitcoin ETF onayı sonrası konuştu, fiyat yükseldi

Tesla CEO’su Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF başvurularına onay vermesinin ardından ETF gündemiyle yapılan bir space yayınına katıldı.

ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood’un moderatörlüğünde yapılan yayında Musk, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Milyarder girişimci, Wood’un sorusu üzerine, “X’te Bitcoin kullanma fikrine açığım ama Bitcoin hakkında çok az düşünüyorum.” dedi.

Musk’ın açıklamaları bununla sınırlı değildi. Tesla CEO’su, hala bir sürü Dogecoin’i olduğunu, aynı şekilde SpaceX’in de çok sayıda Bitcoin’i bulunduğunu ifade etti. Tesla’da ise Bitcoin satın aldıklarında USD/BTC oranı konusunda endişeli olduklarını belirten Musk, sermaye ihtiyaçlarından dolayı bu Bitcoin’leri sattıklarını söyledi. Musk, sözlerinin devamında “Bir noktada Bitcoin’in enerji kullanımıyla ilgili olarak kaygılarımız oldu. Çin’deki madencilik tesislerinin enerji kaynağı olarak kömürü kullanması bizim için endişe kaynağıydı. Bu durum daha sonra iyiye gitti fakat hala biraz endişelerim var.” şeklinde konuştu.

Musk ayrıca, Bitcoin’in altına benzediğini ödemeler için yeterli olmadığını ekledi.

Bitcoin’in bu açıklamalara tepkisi olumlu oldu. Bir numaralı kripto para, 46 bin 700 dolardan işlem görürken 47 bin 695 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişin Musk’ın X’te Bitcoin kullanma fikrine açık olduğunu söylemesiyle yaşandığı düşünülüyor.

Piyasa değeriyle lider kripto para, TSİ 02.45’te 46 bin 700 dolardan alınıp satılıyor. Yarın ETF’lerin işleme açılmasıyla beraber Bitcoin’in seyrinin nasıl olacağı merakla bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl