Bitcoin spot ETF’leri en iyi 3. gününü gördü: Bitcoin 43 bin doları aştı

Bitcoin dün akşam 43 bin doları aşarken, spot ETF'ler de gün sonunda en iyi kapanışlarından birini yaptılar. Hem BlackRock hem de Fidelity ayrı ayrı, Grayscale'deki çıkışlardan daha fazla net giriş gördü.

Grayscale şirketi dün de binlerce Bitcoin’i satış için Coinbase borsasına gönderdi ancak bu transferlerin seviyesinin her geçen gün düşüyor olması da gözlerden kaçmıyor.

Grayscale frene basmaya devam

Grayscale şirketi spot Bitcoin ETF’inde günü 192 milyon dolarlık net çıkış ile kapadı. Grayscale’deki çıkışlar ayrıca en az çıkışın görüldüğü ikinci gün oldu. ETF’lerin işlem gördüğü ilk gün sadece 95 milyon dolarlık net çıkış gören Grayscale, daha sonra gaza basmış ve yüz milyonlarca dolarlık satışlar yapmıştı.

BlackRock ve Fidelity artıda…

Ancak BlackRock ve Fidelity şirketleri, aldıkları yatırımlarla Grayscale’deki çıkışları tek başlarına bile geride bırakmayı başardılar. Fidelity 208 milyon dolarlık, BlackRock da 198 milyon dolarlık net girişler gördüler. Böylece iki şirket de, tek başlarına Grayscale’deki çıkışları kapatmış oldular.

Bitcoin spot ETF’leri de günü 254 milyon dolar artıda kapadı. Bu rakam ayrıca, ETF’lerin işleme açıldığı 11 Ocak’tan bu yana görülen en iyi 3. günü gösterdi.

Grayscale dışında kalan 9 Bitcoin spot ETF’i dün 994 milyon dolarlık hacimle kapadılar. Bu rakam Grayscale için ise 570 milyon dolardı.

Günü çok iyi şekilde tamamlayan BlackRock ve Fidelity ETF’leri ayrıca bugüne kadarki en büyük hacimlerini de elde ettiler. BlackRock 460 milyon dolar, Fidelity ise 315 milyon dolar hacim gördüler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl