Glassnode’dan Bitcoin ETF senaryosu: 70 milyar dolarlık geçiş olabilir

Bitcoin ETF başvurularının ocak ayındaki nihai karar günü yaklaşırken tahminler de birbirleriyle yarışıyor. Akıllardaki ilk soru, Bitcoin ETF’ler piyasaya sürüldüklerinde ne kadar ilgi görecekleri.

Glassnode, Bitcoin’in dijital bir değer saklama aracı olarak altın yatırımcılarının bir kısmını çekebileceğini öngörüyor. Şirket, birleşik hisse senedi ve tahvil ETF’lerinden Bitcoin’e yaklaşık 60.6 milyar dolar ve altın piyasasından da yaklaşık 9.9 milyar dolar olmak üzere toplamda 70.5 milyar dolarlık bir sermaye akışı olabileceğini ileri sürüyor.

Glassnode’a göre, bu büyük sermaye girişi, Bitcoin’in üzerinde önemli bir etki yaratabilir, daha geniş ölçüde kabul görmesi ve geleneksel yatırım portföylerine entegre olmasıyla fiyatı artabilir.

Şirket, haftalık raporunda, “70 milyar dolarlık rakam, birçok kişi için fazla iyimser görünse de bunun ABD’de şu anda yaklaşık 7 trilyon dolar değerinde olan toplam ETF ürünleri pazarının küçük bir yüzdesini oluşturduğunu belirtmek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl