Grayscale’in yoğun satışlarına rağmen Bitcoin ETF’leri 1.1 milyar dolar artıda

11 Ocak günü ABD'de işleme açılan Bitcoin spot ETF'lerinde Grayscale satışları büyük baskı oluştursa da, diğer fonalra giren para da az değil. Rakamlar, Grayscale'in yoğun satışlarına rağmen diğer 9 ETF'in de ciddi şekilde yatırım aldığını gösteriyor. BlackRock ve Fidelity ETF'leri açık ara başı çekmeye devam ediyor.

2012 bitcoin fiyatı

Ucuz fiyattan GBTC alan müşterilerinin kâr satışları nedeniyle son 1 haftadır 2.8 milyar dolarlık Bitcoin satışı yapan Grayscale şirketi kripto piyasalarını baskılamaya devam ediyor.

Şu ana kadar binelrce Bitcoin’i Coinbase Prime aracılığıyla satan Grayscale’in bu satışlarına rağmen ise diğer şirketlere gelen talep Bitcoin’i hala 40 bin dolar seviyesinde tutuyor.

Net giriş 1.1 milyar dolar oldu

Grayscale son olarak cuma günü de 590 milyon dolarlık satış yaparken, ETF çıkaran şirketler arasında BlackRock ve Fidelity açık ara lider konumdalar. İki şirketin elinde 30’ar bin adet Bitcoin bulunuyor.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’ın verdiği bilgiye göre de Grayscale şirketinin satışlarına rağmen, ETF’lere net girişler 1.1 milyar dolar artıda bulunuyor. Grayscale şirketi dışarıda bırakıldığında ise net girişler 3.9 milyar dolara ulaşıyor.

ABD piyasaları bugün TSİ 17.30’da açılacak. Grayscale’in satışlarına devam edip etmeyeceği bu dakikadan itibaren görülecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl