JPMorgan analisti: Bitcoin ETF’lerinin gücünü küçümsedim

Geçtiğimiz ay yazdığı raporda Bitcoin spot ETF'lerinin kabul edilmesi halinde "Haberi sat" olayının gerçekleşeceğini yazan ve fiyatlarda ciddi düşüş beklentisi olan JPMorgan analisti Kenneth Worthington, fikir değiştirdiğini ve bu ürünlerin gücünü küçümsediğini belirtti. Analist ayrıca, Coinbase hisselerindeki negatif olan beklentisini de nötr olarak değiştirdi.

Her gün yüz milyonlarca dolarlık yatırım alan Bitcoin spot ETF’leri analistlerin kararlarını çok kısa sürede değiştirmesine neden oldu. Bu kişilerden biri de, dünyanın en büyük yatırım banklarından JPMorgan’da analist olan Kenneth Worthington’dı.

“Yükselişleri getiren ETF’leri küçümsedim”

Yaklaşık 1 ay önce yazdığı raporda, Bitcoin spot ETF’lerinin kabul edilmesi halinde, fiyatta yükseliş değil, düşüş beklediğini ifade eden JPMorgan analisti, ETF’lere yapılan yatırımların ardından fikrini değiştirdiğini belirten başka bir rapor daha yayımladı:

“İlk etapta ‘Haberi sat’ olarak görülen durum, şimdi ise Bitcoin’de büyük bir fiyat rallisine dönüştü. Bitcoin’deki yükselişlerin, ETF’lere daha iyi yansıdığını ve bu durumun da yine Bitcoin fiyatına ekstra bir dönüş getirdiğini görüyoruz. Hatta diğer token’ların fiyatı da bu gidişattan ötürü artmaya başladı. Bu anlamda, yükselişleri sağlayan ETF’lerin gücünü küçümsediğimi söyleyebilirim.”

Coinbase hissesi de yükselmeye başladı

Worthington bu raporunda Bitcoin’de olduğu gibi ayrıca Coinbase hisselerinde de düşüş beklediğini belirtmişti. Hala Coinbase hisselerini önermediğini belirten Worthington, duruşunu ise negatiften nötre çekti ve şu ifadeleri kullandı:

“Yükselişlere rağmen hala hisseyi (Coinbase) almayı önermiyorum. Ancak ETF’ler etrafındaki ilgiyi ve sonuç olarak gelen yatırımı da görüyoruz. Kripto ekosistemi de bu paradan olumlu şekilde faydalanıyor. Bu yükselişler Coinbase’in de finans gücünü artırıyor”

TSİ 17.30’da ABD borsalarının açılmasıyla Coinbase hisselerinde de yükseliş geldi. Hisse değeri 170 doların da üzerine çıktı. Şirketin, bu geceki borsa kapanışının ardından kazanç raporu açıklanacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl