Ünlü analistin iddiası: Bitcoin ETF onayı neredeyse kesin

Ünlü piyasa analisti Ric Edelman, bir Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu) onayına 'neredeyse kesin' gözüyle baktığını söyledi.

Önde gelen bir finansal piyasa analisti ve Edelman Financial Services’ın kurucusu olan Ric Edelman, geçtiğimiz günlerde bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) kesinlikle piyasaya sürüleceğini söyledi.

Edelman, 11 Şubat’ta CNBC’ye yaptığı açıklamada şöyle söyledi:

“ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), endüstrinin üstesinden gelmek zorunda olduğu konularda endişeleri var ancak yapacaklarından eminim. Sonunda bir Bitcoin ETF’si göreceğiz ve bu aşamada sıradan yatırımcıların katılmasını tavsiye etmek konusunda daha rahat olacağım.”

 

Edelman sözlerine “Neredeyse kesin. Tek soru ne zaman olacağı.” diyerek devam etti.

5 Şubat 2019’da New York Üniversitesi’nde yardımcı profesör olan Dr. Drew Hinkes, bir SEC komisyoneri olan Robert J. Jackson Jr.’ın bir Bitcoin ETF’sinin önünde sonunda onaylanacağını açıkladığını söyledi. Komisyonerin ilgili röportajının henüz yayınlanmamış olmasına rağmen Hinkes Twitter üzerinden bekleyen kripto para ETF teklifinin ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin gereksinimlerini karşılayabileceğini belirtti.

Kripto para sektöründe ‘birtakım ciddi oyuncular’

Bir Bitcoin ETF teklifinin onaylanmasının neden beklenenden daha uzun sürdüğünü açıklayan Jackson, şöyle demişti:

“Dünyadaki en derin ve en likit sermaye piyasalarından onay damgası almak zordur ve alınması gerekir. Bunu bir kere anneme ve popüler yatırımcılara ulaşılabilir hale getirdikten sonra, Amerikalıların zarar görmesi riskini almış oluyoruz.”

Bu arada, Edelman şöyle diyor:

“[Şu an kripto para alanında] birtakım ciddi oyuncular var. Fidelity saklama hizmeti konusunda önemli bir açıklama yaptı. Saklama tarafında Kingdom Trust ve bir dizi çok ciddi oyuncu bulunuyor. Çok kısa bir sürede VanEck veya Bitwise’ın SEC’in saklama endişesini karşılayacağına eminim.”

Öte yandan ETFTrends.com’un baş editörü Tom Lydon’a göre, bir Bitcoin ETF’sine şu anda büyük bir talep var. Lydon, aynı CNBC röportajında şu şekilde konuştu:

“Bastırılmış bir talep var. Danışmanlarla her zaman görüşüyoruz. Yüzde 74’ü müşterileriyle Bitcoin’e olan ilgileri hakkında konuştuklarını söylüyor, bu yüzden bu gerçekleştiği zaman adım atmaları gerekecek, çünkü bu para başka bir yere doğru gidecek.”

Haber: CryptoGlobe

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun