Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC’den VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu için erteleme kararı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu ile ilgili kararını Haziran ayına kadar erteledi.

Bugün bir açıklama yayınlayan SEC, böyle bir ETF için önerilen kural değişikliği için nihai kararı vermek ve alınan yorumları değerlendirmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğu kararına varıldığını bildirdi. Buna göre yeni ret, onay veya erteleme kararı için son tarih 17 Haziran 2021 ve kurum, bu süreyi toplamda 240’e kadar çıkarabilir. SEC, bugüne kadar yapılan Bitcoin ETF başvurularının çoğunda bu süreyi maksimumuna kadar kullandı.

SEC’nin önünde şu anda 9 Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor ve VanEck’in başvurusu da onlardan biriydi. VanEck gibi değerlendirme sürecinde olan en az üç başvuru var.

Bitcoin ETF’i onaylanıp işlem görmeye başladığında finansal kuruluşlar ve bireysel yatırımcıların doğrudan Bitcoin almak zorunda kalmadan düzenlenmiş bir fon yoluyla Bitcoin’in getirisinden faydalanmalarına izin verecek.

Bu sene bir Bitcoin ETF onayının gelme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz birkaç ayda Kanada’da üç Bitcoin ETF’i onaylanıp işlem görmeye başlamıştı. Ayrıca Brezilya’da da bir Bitcoin ETF’ine onay çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl