Hack olayına rağmen şirketler Bitcoin ETF’i için onay bekliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün tarihi kararlarından birini daha vermeye hazırlanırken, şirketlerin işlem ücretlerindeki savaşları ise devam ediyor. BlackRock ve ARK Invest Bitcoin ETF ürünlerindeki işlem ücret oranlarında indirime giderlerken, firmaların, dünkü hack olayına rağmen SEC'den bugün onay beklemeye devam ettikleri ifade edildi.

Kripto para dünyası ve Bitcoin için bugün tarihi günlerden biri olarak önplana çıkıyor. ABD’nin SPK’sı konumundaki SEC’nin bugün Bitcoin spot ETF’lerine onay vermesi bekleniyor.

Şirketlerin beklentilerinde değişiklik yok

Haber ajansı Reuters’ın geçtiği bilgiye göre varlık yöneticisi şirketler, gece yaşanan hack olayına rağmen SEC’nin, başvurularına onay vermesini bekliyor ve bu olayın süreci baltalamayacağını düşünüyor.

eToro borsasında piyasa analisti olan Josh Gilbert, Reuters’a yaptığı değerlendirmede gece yaşanan olayın, Bitcoin fiyatındaki volatiliteyi artırdığını ancak tüm işaretlerin SEC’nin onay vereceği yönünde olduğunu belirtti.

İşlem ücreti savaşları sürüyor

Şirketlerin Bitcoin ETF ürünleri için kendi aralarındaki sıkı mücadelesi de devam ediyor. Pazartesi günü, ARK Invest %0.25 olarak belirlediği işlem ücret oranını bugün %0.21’e düşürdü ve yine en düşük seviyede kalmayı başardı. BlackRock da son dakika değişikliği yapan şirketlerden oldu. Firma, %0.30 olan oranı %0.25’e çekti.

SEC’nin X hesabından atılan sahte onay tweet’inin ardından Bitcoin dün gece 48 bin dolar sınırına dayanmış ancak daha sonra, tweet’in doğru olmadığı ortaya çıkınca fiyat 45.500’e kadar inmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl