CBOE, Bitcoin ETF’si için yeniden başvurdu

CBOE, Bitcoin ETF'si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'na (SEC) yeniden başvuru yaptı. Bir önceki başvuru, 23 Ocak'ta geri çekilmişti.

Kripto para piyasasının bir süredir merakla beklediği dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından biri olan CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusu, Ocak ayında geri çekilmişti.

Bu geri çekme, ABD hükümetinin kapalı olmasından dolayı zaten reddedilecek olan bir başvuru için ret kararı verilmesini önleme girişimi olarak görüldü.

VanEck’in dijital varlık stratejisi Gabor Gurbacs, kişisel Twitter hesabından ABD hükümetinin açılmasının ardından yeniden başvuruda bulunduklarını açıkladı.

 

30 Ocak’ta başvurusu yapılan Bitcoin ETF’si CBOE, VanEck ve SolidX şirketlerinin ortak bir girişimi. Bitcoin ETF’si onaylandığı takdirde CBOE’de listelenecek.

SEC’in onay ya da ret için 240 günü olacak

Kural değişikliği önerisi, henüz resmi gazetede yayınlanmadı. Başvuru, burada yayınlandıktan sonra SEC’in onay ya da ret için en fazla 240 günü olacak.

CBOE’nin yeni başvurusu, NYSE Arca’nın Bitwise Asset Management ile kendi başvurusunu sunmasından birkaç hafta sonra geldi. CBOE’nin başvurusunda olduğu gibi NYSE Arca’nın başvurusu da resmi gazetede henüz yayınlanmış değil.

Birçok sektör uzmanı, onaylanan bir Bitcoin ETF’sinin kripto para piyasasına milyarlarca dolar getireceğini öngörüyor.

Haber: Uzmancoin/CoinDesk

→ TÜRKİYE’DE BITCOIN İLE BENZİN ALMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun