Ne Bitcoin ne Ether: “Bu altcoin, devrimin merkezinde olacak”

Kripto para derecelendirme şirketi Weiss Ratings'e göre, kripto para devriminin merkezinde Chainlink (LINK) yatacak.

devrim

ABD merkezli derecelendirme şirketi Weiss Ratings, Chainlink’in (LINK) bir milyar dolarlık kripto para devriminin merkezinde sahne almaya hazır olduğunu ileri sürüyor.

Şirket, oracle ağı Chainlink’in akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan finansın (DeFi) gelişen büyümesinden yararlanmak için iyi bir konuma sahip olduğunu belirtiyor:

“DeFi platformları, yaklaşık 1 milyar dolarlık teminatla çok ateşli. Oracle’lar, sadece DeFi’yi değil, ikinci ve üçüncü nesil kripto paraların yaptığı her şeyi güçlendiriyor. Bu nedenle Chainlink’in kripto para devriminin merkezinde yattığını söylemek abartılı olmaz.”

Chanlink’in varlığından önce, akıllı sözleşme platformları sadece blok zincirinde bulunan verilerle iş yapabiliyordu. Piyasa verileri, etkinlik verileri ya da banka ödemeleri gibi blok zincirinin dışındaki verilere erişilemediğinden uygulamalar da sınırlı kalıyordu.

Chainlink, gerçek dünya verileri ve zincirdeki veriler arasında bir köprü görevi görüyor. Oracle ağı, blok zinciri dışından veri alır ve zinciri besler.

“Ethereum da Chainlink’e bel bağlıyor”

Öte yandan kripto para analistleri Juan M. Villaverde ve Bruce Ng, Chainlink’in benzersiz kullanım durumundan ötürü kripto para benimsemesi bakımından çoğu kripto paranın çok önünde olduğunu ifade ediyor. Analistler; Ethereum (ETH), Tezos (XTZ), Fantom (FTM), Polkadot (DOT) ve Zilliqa (ZIL) gibi akıllı sözleşmeye odaklı kripto paraların gerçek dünya verilerini elde etmek için Chainlink’e güvendiklerine dikkat çekiyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl