Bitcoin’de son 7 yılın, Ether’de tarihin en kötü düşüşü

Bitcoin yüzde 27'nin üzerinde değer kaybıyla son 7 yılın, Ether ise yüzde 33 değer kaybıyla tarihin en kötü günlük düşüşünü yaşadı.

Küresel piyasaları koronavirüs korkusu sararken kripto paralar da bu korkudan büyük yara aldı. 5600 dolar seviyelerine kadar çekilerek yüzde 27’nin üzerinde değer kaybeden lider kripto para, 2013 yılının Aralık ayından beri en büyük günlük düşüşüne imza attı.

Sadece Bitcoin değil, Ether’de de benzer bir durum söz konusu. Piyasa değeri ile en büyük altcoin, gün içinde yaklaşık yüzde 33 değer kaybetti ve böylece 2018 yılındaki ayı piyasasından bile daha büyük bir düşüş yaşadı. Tek günde yüzde 33’lük değer kaybı, Ether’in 5 yıllık tarihindeki en büyük günlük düşüş olarak da kayıtlara geçti.

Öte yandan Ethereum platformu da bu sert düşüşlerin ortasında kilitlendi. Platformdaki yığılma transfer ücretlerinin tavan yapmasına yol açtı. Ücretler, 95 dolara kadar çıkarken kripto para borsalarından para çekilemedi. Ether çekme işlemlerini askıya alan Binance, daha sonra çekim ücretlerini iki katına çıkardığını ve işlemlerin kısa süre içinde yeniden başlayacağını ilan etti.

Bitcoin, kripto para borsası Bitstamp’te 6035 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl