Hong Kong’da piyasalar kapandı: Bitcoin ve Ether ETF’leri zayıf kaldı

ABD'deki Bitcoin spot ETF'lerinin ardından Hong Kong'daki fonlar ise hayal kırıklığı yarattı. Kripto ETF'leri toplamda 11 milyon dolarlık hacim oluştururken bunun 8.5 milyon doları Bitcoin, kalan 2.5 milyon doları ise Ether ETF'lerine aitti.

ABD’de 10 Ocak’ta SEC tarafından resmen onaylanan ve 11 Ocak’ta işlemlere açıldığı günden bu yana 50 milyar dolardan fazla yatırım alan Bitcoin spot ETF’leri Hong Kong’da beklentilerin çok uzağında başladı.

Ether spot ETF’lerinin de işlemlere açıldığı ekonomik-özerk bölgede, iki kripto paranın spot ETF’leri toplamda 11 milyon dolar hacim yarattılar ve bir nevi hayal kırıklığı yarattılar. Bitcoin spot ETF’lerinde hacim 8.5 milyon dolar olurken, Ether ETF’leri için ise bu rakam sadece 2.5 milyon dolardı.

ABD’de 4 milyar dolar aşılmıştı

Hatırlanacağı üzere 11 Ocak günü ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri, ilk işlem gününü 620 milyon dolar net yatırımla kapamışlardı. ETF’lerin oluşturduğu toplam hacim ise 4.6 milyar dolar olmuştu.

Hong Kong’da piyasaların kapanmasının ardından düşüşe geçen Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda 62 bin dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl