Erken dönem Bitcoin ve Ether sahibi cüzdanlardan transfer: Biri Coinbase’e taşıdı

Erken dönem Bitcoin ve Ether yatırımcısı olan kişilerden son 24 saatte önemli transferler gerçekleştirildi. 10 yıldan fazla süredir hiç hareket etmeyen iki Bitcoin cüzdanı 500'er BTC'yi başka cüzdanlara taşırken, 2016'da Ether alan bir başka hesap ise 12 milyon dolar değerde ETH'lerini Coinbase borsasına gönderdi.

Son dönemde çokça görmeye başladığımız erken dönem kripto para yatırımcılarının transferlerine dün yenileri eklendi. Bitcoin ve Ether yatırımcısı olan kişiler, zincir üstü analistlerin takiplerinden kaçmayacak derecede önemli transferler yaptılar.

Fiyat 124 dolardı

Lookonchain’in haberine göre; 10.7 yıldır hiç hareket etmeyen iki Bitcoin cüzdanı toplamda 1000 adet BTC’yi başka cüzdanlara taşıdılar. İki ayrı cüzdan da olsa, aynı kişi ya da kuruma aitmiş gibi görünen bu transferlerden birincisi “16vRqA”, ikincisi de “1DUJuH” ile başlayan cüzdanlardan yapıldı.

Cüzdanlardan biri 12 Eylül 2013 günü, diğeri de 13 Eylül 2013’te 500’er BTC almışlardı. Bitcoin fiyatı o iki günde 124 dolardı. Yapılan 1000 BTC’lik transferin bugünkü değeri ise yaklaşık 61 milyon dolar civarında…

Eski Bitcoin yatırımcılarının son dönemlerde BTC’lerini daha yeni cüzdanlara taşıdıkları biliniyor ve bu transferlerin çoğu satış amacıyla yapılmıyor.

Ether’de kâr satışı mı?

Ancak diğer örnekteki Ether yatırımcısı ise önemli bir kâr realizasyonuna gitmiş görünüyor. Bir başka zincir üstü veri platformu SpotOnChain’e göre, 2016 yılında Poloniex borsasından 11 dolar fiyattan Ether alan bir hesap, 4153 adet ETH’yi Coinbase borsasına gönderdi.

Bu hesap 2016’da 12.423 adet Ether almıştı. Bu ETH’lerin o günkü toplam fiyatı da 137 bin dolardı. Bugünkü değer ise 12 milyon doların üzerinde…

Yatırımcının borsaya gönderdiği ETH’leri sattığına ise kesin gözüyle bakılıyor. Dolyısıyla, zincir üstü işlemlere, borsa içi hareketler yansımıyor olsa da, bu kişinin önemli bir kâr realizasyonu yapması çok yüksek ihtimal…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl