Ethereum (ETH) nötr, bu altcoin ise yükseliş sinyali veriyor

Kripto para araştırma ve analiz şirketi Santiment'in kısa vadeli analizine göre Bitcoin hafif düşüş eğilimi taşırken Ether ise nötr. SNX'in de Ether gibi nötr durumda olduğunu bildiren şirket, bir altcoin'in ise yükseliş eğilimine sahip olduğunu bildiriyor.

Kripto para piyasasında bir süredir piyasa değeri bakımından küçük çaplı kripto paraların hükmü sürüyordu. Bu kripto paralar, son birkaç ayda çarpıcı artışlar yaşadı. Son günlerde ise hacim büyük çaplı projelere doğru kaydı. Özellikle Ethereum (ETH) 300 doları geride bırakarak 328 dolara kadar tırmandı. Daha sonra sahne alan BTC, 2019 yılının Eylül ayından beri ilk defa 11 bin dolar seviyesini geride bıraktı.

Kripto para piyasasında genel tablo böyleyken analiz şirketi Santiment’e göre Bitcoin hafif düşüş eğilimi taşırken Ether nötr kalıyor. Şirket, bu haftaki değerlendirmesinde iki altcoin’e daha yer verdi ve biri yükseliş eğilimi taşıyor.

Şirket, üç metrikte her varlığın üç günlük ortalamalarını dikkate alıyor. Bunlar, Günlük Etkin Adresler, NVT Oranı ve Tüketilen Duygu Hacmi olarak sıralanıyor.

Santiment, her bir kripto parayı 0 ila 10 arasında değişen bir derecelendirme sistemiyle ele alıyor. 0, düşüş eğiliminin, 10 ise yükseliş eğiliminin en uç noktasını işaret ediyor. 5 rakamı ise fiyatın yatay seyredeceği anlamına geliyor.

Yukarıdaki değerlendirmelerden hareketle BTC 4.0 puan ile hafif düşüş eğilimi içinde. Bununla birlikte Ether, 5.3 ile nötr, Synthetix (SNX) ise 5.5 ile yine nötr durumda. Öte yandan Ren (REN) de ortalama 9.0 puan alarak yükseliş eğilimi taşıyor.

Bitcoin, son 30 gün içinde yüzde 20’lik bir fiyat performansı sergiledi. Ether aynı periyotta yüzde 41 yükselirken Ren yüzde 7.6 ve Synthetix de yüzde 94 arttı.

Şirket, bu puanların hiçbirinin Santiment’in uzun vadeli görüşünü yansıtmadığı konusunda uyarıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl