İngiltere’de de Bitcoin ve Ethereum fonlarına onay çıktı

ABD'de de Bitcoin spot ETF ürünü de sunan varlık yönetim şirketi WisdomTree, Fiziksel Bitcoin (BTCW) ile Fiziksel Ethereum (ETHW) ETP'leri için FCA'den onay aldı. Londra Borsası'nda 28 Mayıs günü itibarıyla listelenmeye başlanması beklenen ürünler sadece profesyonel yatırımcılara açık olacak.

Paris ve Amsterdam’ın ardından Londra Borsası’nda da Bitcoin ve Ether fonları yatırımcılara açılıyor. İngiliz regülatör olan Mali Davranış Otoritesi (FCA), varlık yöneticisi şirket WisdomTree’nin başvurusunu onayladı ve Bitcoin ile Ether ETP’lerine izin verdi.

ABD merkezli olan ve yönetimi altında 110 milyar dolarlık varlık bulunan WisdomTree, bu anlamda FCA’den onay alan ilk şirket de oldu. Firmanın, Fiziksel Bitcoin ve Fiziksel Ethereum fonları 28 Mayıs günü itibarıyla (sadece) profesyonel yatırımcılara açılacak. İki fonun da işlem ücreti %0.35 oranında olacak.

Konuyla ilgili konuşan WisdomTree’nin Avrupa ürünlerinden sorumlu yöneticisi Alexis Marinof, “FCA onayı, kurumsal şirketlerin daha rahat şekilde bu ürünlere gelmesini sağlayacak. Dünyadaki regülasyon belirsizlikleri ve bazı yasaklar profesyonel yatırımcıların bu adımlarını engelliyordu. Şimdi bu yol açıldı” dedi.

WisdomTree şirketi Avrupa’da kripto ETP ürünleri veren ilk şirket olarak biliniyor. Firma 2019 yılında bu tarz ürünleri Avrupa piyasalarına sürmeye başlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl