Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

“Bitcoin ve Ethereum’da düzeltme bitmedi” diyen analist 4 altcoin için uyardı

Tanınan kripto para trader'ı Michael van de Poppe, Bitcoin ve Ethereum'daki düzeltmenin henüz tamamlanmadığını belirtti ve Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Zilliqa (ZIL) ve VeChain'in (VET) düşeceğini öngördü.

grafik

Twitter’da 80 bin takipçisi olan ünlü kripto para trader’ı Michael van de Poppe, Bitcoin ve Ethereum’daki düzeltmenin henüz tamamlanmadığını belirtti.

BTC’nin gidişatını yorumlayan Van de Poppe, en büyük kripto paranın 9500 dolara bir geri çekilme yaşamak için uygun şartlara sahip olduğunu söyledi:

“Her direnç seviyesi, mevcut olan direnç bölgesine benzer şekilde (kırmızı blok) bir onay alır. Bu kırılırsa 11200-11400 dolar arası olur ancak tersi olduğu takdirde de 9500-9800 seviyelerinin geleceğini düşünüyorum”

Ethereum konusunda da düşüş bekleyen başarılı trader, en büyük ikinci kripto paranın şu anki fiyatı olan 340 dolarlık değerden de yüzde 25’lik bir geri çekilme yaşamasını öngörüyor:

“Burada da aşağı yönlü bir gidişat bekliyorum. Önemli olan bölge 250-280 dolar aralığı…”

Daha fazla düşüş beklediği altcoin’lerden de bahseden Van de Poppe, Polkadot’u (DOT) gözüne kestirmiş durumda:

“Görünüş iyi değil. Destek bölgesini 4. kez kırmayı deniyor ve buradan her defa daha düşük olan sıçramalar yapıyor. Bir destek denemesi daha olursa buradan aşağıya gideriz”

Ayrıca Cardano’yu (ADA) da izleyen analist, Ethereum rakibinin şu anki 0.09 dolarlık fiyatın yüzde 33’ünden fazlasını kaybedebileceğini ileri sürüyor.

Van de Poppe, Zilliqa’nın (ZIL) da hızlı bir yükselişten önce yatay bir seyir izleyeceğine inanıyor.

“VeChain düşüşe devam eder”

Ünlü trader’ın düşüş beklediği bir başka coin ise tedarik zinciri oluşumu Vechain. Son dönemde yaptığı önemli anlaşmalarla yaz sezonundan beri fiyatını fazlaca artıran VET, altcoin’lerin düşüşüyle birlikte geriye gitmişti. 0.02 dolardan düşen VET, şu anda 0.01 dolar seviyelerinde ancak Van de Poppe’a göre düşüş yüzde 20’lik bir seviyede devam edecek.

“Düşüş kısa vade, sonrasında boğalar geliyor”

Orta vadede BTC ve altcoin’lerde geri gidiş öngören Van de Poppe, bu durumun uzun sürmeyeceğini düşünüyor. Kısa bir çekilmeden sonra boğaların piyasalarda kontrolü ele alacağını düşündüğünü söyleyen ünlü trader, 2021’den itibaren hem yükseliş hem de önemli bir alt-sezon beklediğini aktardı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl