ABD ara seçimlerinde kripto faktörü: Anket yayımlandı

ABD’de ara seçimler yaklaştıkça anket trafiği çoğalıyor. Son yapılan ankete göre, kripto para yatırımcılarının Türkçeye ‘salıncak eyalet’ olarak geçen çekişmeli seçim bölgelerinde demokratları tercih ettiği görülüyor.

Morning Consult tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer kripto para birimlerine sahip olan Web3 destekçisi seçmenleri Nevada, New Hampshire, Pennsylvania ve Ohio’daki önemli Senato yarışlarında ezici bir çoğunlukla Demokrat adayları tercih ediyor. Bu seçmen bloğuyla Cortez Masto, Maggie Hassan, John Fetterman ve Tim Ryan, Cumhuriyetçi rakiplerinden daha iyi performans gösteriyor. Çalışma ayrıca dijital varlıklar için genellikle partiler arası destek olduğunu ortaya koyuyor.

Demokratlar kripto para konusunda daha donanımlı görülüyor

Web3 seçmenlerinin neredeyse yarısı Demokrat Parti’nin Web3 ve kripto para konularını ele almak için daha donanımlı olduğunu düşünüyor. Salıncak eyaletlerdeki seçmenlerin yüzde 18’inin kripto para birimlerine ya da NFT’lere sahip olduğu görülüyor.

Yatırım firması Haun Ventures tarafından yaptırılan anket, “Web3 seçmen bloğu” denen topluluğun artık potansiyel olarak seçimleri etkileyebilecek güçte olduğunu gösteriyor.

Ankete katılanların çoğunluğu (yüzde 55) kripto karşıtı bir adaya oy verme olasılıklarının daha düşük olduğunu söylüyor. Web3 teknolojilerine verilen destek büyük teknoloji şirketlerine duyulan güvensizlikten kaynaklanıyor.

Kasım ara seçimlerine az kaldı

8 Kasım’da yapılması planlanan ara seçim çalışmaları şu anda tüm hızıyla devam ediyor. Demokratların Senato’nun kontrolünü elinde tutması beklenirken, Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi’ni kazanması bekleniyor.

➤ Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl