Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

Romanya, ele geçirilen Bitcoin ve Ether’i açık artırmaya çıkarıyor

Romanya, bir dolandırıcılık olayının ardından ele geçirdiği Bitcoin ve Ether'i açık artırma yoluyla satacak.

bitcoin-acik-artirma

Romanya’da bir dolandırıcılık olayının parçası olarak el konulan Bitcoin ve Ether’ler açık artırmaya çıkarılacak.

Böyle bir açık artırma, Romanya için bir ilk olacak. 0.97 ETH için başlangıç fiyatı 1670 Rumen Leyi olarak belirlendi ve bu da yaklaşık olarak 400 dolar yapıyor. 0.6 BTC için başlangıç fiyatı ise 30 bin 535 Ley olacak. Dolar cinsinden yaklaşık 7 bin 347 dolar.

Kurum, kripto para transferi için açık artırmayı kazananın kripto para borsasıyla ilişkili adreslerini iletmesini isteyecek. Bu borsanın yasal olarak var olması, müşterini tanı prosedürlerini ve kara para aklamayı önleme tedbirlerini kullanması, ülkenin finansal mevzuatlarının gerekliliklerini karşılaması gerektiği belirtiliyor.

Daha önce birçok ülke çeşitli olaylarda ele geçirdiği varlıkları açık artırma yoluyla satmıştı. Şubat ayında ABD, 4000 BTC’lik bir açık artırma gerçekleştirmiş, neredeyse tamamının bir teklif verene gittiği açıklanmıştı. Benzer açık artırmalar, İngiltere ve Belçika gibi ülkelerde de gerçekleştirildi.

Tarihe geçen Bitcoin açık artırmaları

Tarihe geçen açık artırmalar ise 2014 ve 2015 yıllarında ABD tarafından yapıldı. 2014 yılının Haziran ayında karanlık ağ pazar yeri Silk Road’dan ele geçirilen 144 bin BTC’nin 30 bini açık artırmaya çıkarılmış ve bunlar ünlü milyarder Tim Draper’a satılmıştı. Sonraki sene Kasım ayında da yine Silk Road baskınından elde edilen yaklaşık olarak 44 bin BTC açık artırmaya çıkarılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl