Her ay 160 bin dolarlık Bitcoin ve Ethereum alan milyoner: Bitcoin, altın 2.0’dır

Her ay 160 bin dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum aldığını söyleyen Bitcoin Suisse'in kurucusu, bir yandan altına da yatırım yaptığını ve altını sevdiğini ancak Bitcoin'in altının yapamadıklarını yaptığını ifade ediyor.

Niklas Nikolajsen, erken dönem Bitcoin yatırımcılarından biri ve kripto paralarda milyonlar kazanmasına karşın kenara çekilmiyor. Bunun yerine servetini çeşitlendiriyor ve daha da önemlisi her gün 5 bin avroluk Bitcoin ve Ethereum almaya devam ettiğini söylüyor.

Nikolajsen, Bitcoin’deki kişisel yatırımlarının yanı sıra 2013 yılında kripto para alım-satım, aracılık, ödeme, emanet, tokenizasyon ve lending gibi alanlarda faaliyet gösteren İsviçre merkezli bir şirket olan Bitcoin Suisse’i kurdu.

Aslen Danimarkalı olan yatırımcı, yakın zaman önce bir Youtube kanalına verdiği röportajda Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu. Nikolajsen, lider kripto paradan milyonlar kazanmasına karşın Bitcoin fiyatını günde kaç kez kontrol ettiği sorulduğunda “Muhtemelen günde 100 kez” yanıtını veriyor ve Bitcoin’deki iniş çıkışlara atıfta bulunup “Burada macera, 10 kat daha heyecan vericiyken neden Amazon ya da başka bir şeye gitmek isteyeyim?” diye tamamlıyor.

“Volatilite yenileri rahatsız eder, beni değil”

Bitcoin ve kripto paralardaki volatilitenin yarattığı panik hakkında konuşan Nikolajsen, volatiliteyi deniz tutmasıyla karşılaştırdı. “Alışkın değilseniz, gemiye yeni geldiyseniz, deniz sizi tutar ama eğer gemide çalışıyorsanız, gemi en ağır fırtınalarda bile yüzse deniz sizi tutmaz.” ifadelerini kullandı.

Altına da yatırım yapıyor

Bitcoin’i altından daha çok seven milyoner, bir yandan altına da yatırım yapıyor. Altını insan yapımı olmadığı ve birkaç kişinin basabileceği itibari paradan farklı olduğu için seven Nikolajsen, “Beni Bitcoin’i öğrenmeye iten şey altına olan sevgim ve ilgimdi.” diyor.

Bununla birlikte altının arzının güç odakları tarafından kontrol edildiğini belirterek “Bitcoin burada parlıyor. Güçlüler veya zenginler tarafından kontrol edilemez. Herkesin şansı eşit. Ayrıca gezegenin bir ucundaki birine Bitcoin gönderebilirsiniz, bunu altın ile yapamazsınız. Bitcoin, altın 2.0’dır.” şeklinde konuşuyor.

Bitcoin yatırımcısı, “İnsanlar şu anda Bitcoin almalı mı?” sorusuna ise “Yapabileceğiniz en iyi yatırım bilgidir. Asla anlamadığınız bir şeyin içine girmemelisiniz. Birinin söylediği bir şeyle hareket etmek riskli olabilir.” yanıtını verdi. Devamında da portföylerin küçük bir bölümünü Bitcoin’e ayırmaya teşvik ederek “Şu an kötü bir zaman değil.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl