Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

20 bin çalışanlı dev banka, Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunacak

290 milyar doların üzerinde toplam aktifleri ve 20 bin çalışanıyla Güney Kore'nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar için saklama hizmetleri sunmaya başlayacak. Banka, ilerleyen dönemde kripto par alanında alım satım, yatırım danışmanlığı ve varlık yöneticiliği gibi hizmetler de sunmayı planlıyor.

ethereum kripto para

Güney Kore’nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto para saklama hizmeti sunmaya başlayacak.

The Block‘un yerel haber organı Digital Today’den aktardığı habere göre; Banka, Güney Kore Mülkiyet Ofisi’ine, “KB Digital Asset Custody” adıyla başvuruda bulundu. 31 Ocak’ta yapılan başvuru, bankanın hizmeti yakında başlatacağının bir göstergesi.

Bir KB Kookmin Bank yetkilisi, Digital Today’e, yeni hizmetin, Blockchain geliştiricisi Atomrigs Lab ile Haziran 2019’da başladıkları çalışmaların vereceği katkıya bağlı olduğunu söyledi ancak belirli lansman tarihi vermeyi reddetti.

Haziran 2019’da KB, kripto saklama hizmeti geliştirmek için Atomrigs Lab ile ortaklık kurmuştu. Atomrigs Lab, çok taraflı hesaplama (MPC) ve şifreleme teknolojisini kullanarak kripto para birimlerini güvence altına alan bir kurum.

Bu teknolojide sabit bir anahtarınız yerine sürekli değişen şifrelerin koruduğu bir koruma anahtarınız oluyor. Şifreler ise ayrı şekilde saklanıyor ancak işlem yapılacağı zaman toplu halde izin verilebiliyor.

KB, saklama hizmetinin ötesinde ticaret, yatırım danışmanlığı ve varlık yöneticiliği gibi hizmetler de sunmaya hazırlanıyor.

Bankanın kripto dünyasına girişi, Güney Kore’nin tüm finans sektörüne bir katalizör etkisi de yapabilir. Ayrıca rakip bankalar Shinhan, Hana ve Woori’nin de kripto para sektörüne girmesine de yardımcı olabilir.

Bu ay başında Güney Kore politikacılar, kara para aklamaya karşı kripto para şirketlerine sıkı kısıtlamalar getiren yasaları oylamayla kabul etmişlerdi. Yasa, tüm kripto para şirketlerinin ülkedeki regülasyonlara uymasını gerektiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl