Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Akıllı telefon üreticisi Meitu’dan Bitcoin ve Ether’e 40 milyon dolar yatırım

Çinli teknoloji şirketi Meitu, bugün yaptığı açıklamada, 5 Mart’ta piyasadan Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu. Şirketin açıklamasına göre, toplamda 40 milyon dolara karşılık gelen alım, 380 BTC ve 15.000 ETH içeriyor. Bitcoin, 47 bin dolar ve Ether ise 1470 dolar ortalama fiyatla satın alındı.

Satın alımların, şirketin daha önce yönetim kurulu tarafından onaylanan bir kripto para yatırım planına uygun olarak yapıldığı vurgulandı. Meitu, bu alımla MicroStrategy tarafından başlatılan ve diğer birçok şirketin de eşlik ettiği trendi izliyor.

Meitu, akıllı telefon üreticisi olmasının yanı sıra popüler fotoğraf uygulaması Meitu’nun da geliştiricisi. Hong Kong borsasında listelenen şirketin piyasa değeri bugün yaklaşık 12 milyar dolar.

Bu arada şirketin kurucusu ve Çin’de tanınmış bir melek yatırımcı olan Cai Wensheng, 2018 yılının Ocak ayında verdiği bir röportajda, kişisel olarak 10 bin BTC sahibi olduğunu açıklamıştı. Wensheng’in net servetinin 2.5 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl