Derecelendirme kuruluşunun raporuna göre Ethereum, Bitcoin ve Ripple’dan daha iyi

Florida merkezli derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings'in raporuna göre Ethereum, Bitcoin ve Ripple'dan daha iyi bir dijital para.

Kripto para birimleri, Wall Street’te biraz tanındıktan sonra varlık derecelendirme kuruluşlarının da ilgisini çekti.

Geçtiğimiz hafta Florida merkezli Weiss Ratings; risk, teknolojik yenilik ve diğer temelleri göz önünde bulundurarak onlarca kripto para birimine not verdi.

Raporda birkaç sürpriz vardı. Bunlardan biri, derecelendirilen kripto paralardan hiçbirinin en yüksek not olan “A” notunu almamasıydı. Bir diğer önemli nokta ise Ethereum’un Bitcoin ve Ripple‘dan daha yüksek bir puan almış olmasıydı.

Şirket, daha kolaylıkla yükseltilebilir bir teknolojiye sahip olduğu ve daha hızlı olduğundan Ethereum‘a B notu verildiğini açıkladı. Aynı açıklamada Bitcoin’in C+ notu almasına gerekçe olarak ise Bitcoin ağının gecikmeler yaşaması ve işlem maliyetlerinin yüksek olması gösterildi.

Rapordaki en yüksek not olan B’yi Ethereum’un yanı sıra EOS da aldı. Cardano, NEO ve Steem ise B- ile Ethereum ve EOS’un ardından en yüksek notu alan kripto paralardı.

En düşük D notu ise Expanse, Matchpool, Novacoin, PotCoin, Quark, Rise ve SaluS aldı.

Weiss Ratings şirketinin güvenilirliği konusunda yatırım uzmanlarının görüşleri farklı. Bir kripto varlık uzmanı olan David Drake, “Çok güvenilir.” diyor, Varlık Yönetimi Danışmanı Al Zdenek ise kuşkulu bakıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl