Bitcoin, Ethereum ve XRP analizi: Sert satış sonrası beklentiler

OKEx sponsorluğunda

Bitcoin: BTC/USDT

Orta vadedeki Harmonik CRAB Pattern oluşumu tamamlandıktan sonra fiyat hareketinin Ending Channel formasyon içerisinde hareket ettiğine ve göstergelerdeki negatif uyumsuzluğa dikkat çekmiştik. Ana direnç bölgesinden sert satış ile Ending Channel aşağı yönlü kırılıp hedefini aldı. 43770 destek seviyesi 3. kez tepki vererek fiyatın daha aşağı sarkmasını önledi ancak yeni bir düşük seviye oluştuğu için orta vadede düşüş trendi başlayabilir. Düzeltme hareketini 49663 seviyesine kadar yapabilir ve bu direnç seviyesinden tekrar düşüş gelebilir. 43770 destek seviyesinin altında yeni bir düşük seviye oluşturur ise düşüş trendi onaylanmış olacak ve 41350 ile 37330 destek seviyeleri takip edilecek.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT, 4 saat

OKEx’te Bitcoin, Ether ve Litecoin’i kolay ve kesintisiz bir şekilde almak veya satmak için tıklayın


Ether: ETH/USDT

Günlük grafikte çanak formasyon oluşumu içerisinde olan grafiğimiz 4 saatlikte sert satış ile ana destek bölgesine kadar geriledi. 2890 seviyesinin altında mum kapanışı görmediğimiz sürece yükseliş trendi devam eder. Sert satış sonrası 3830 ve 4027 direnç bölgesi çok önemli hale geldi. Bu bölgeden tekrar satış yer ve 2890 seviyesinin altında mum kapanışı olur ise orta ve uzun vadede düşüş trendi başlayabilir.

Ethereum grafiği: ETH/USDT, 4 saat

XRP: XRP/USDT

Orta vadedeki Harmonik CRAB Pattern oluşumuna çok yakın bir seviyeden sert satış ile ana destek seviyemize kadar geriledi. Daha önce belirttiğimiz 1.0789 ile 1.0425 destek bölgesinden 3. kez destek gördü ve bölgenin altında mum kapanışı yapmadı. Bu bölgenin altında mum kapanışı görür ise düşüş trendi onaylanmış olur ve 0.9300 destek seviyesi takip edilmeli. Yükselişlerde 1.21 ile 1.40 direnç seviyeleri izlenmeli.

XRP grafiği: XRP/USDT, 4 saat

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl