Bitcoin, Ethereum ve XRP analizi: Yükseliş trendini başlatacak seviyeler

OKEx sponsorluğunda

Bitcoin: BTC/USDT

4 saatlik grafikte yeni bir düşük seviye oluşturan fiyat hareketi, böylece orta vadede 2. düşük seviye oluşturduğu için düşüş trendini doğrulamış oldu. Belirttiğimiz 2. ana destek olan 40300 seviyesinden tepkisini alarak düzeltme hareketine başlayan fiyat hareketi 48316 – 49215 ana direnç bölgesine kadar yükselir ise bu bölgeden satış baskısı ile karşılaşabilir. Aynı zamanda bu bölgenin biraz üstünde CYPHER formasyon oluşumu da mevcut. Bu direnç seviyelerinin üstünde günlük mum kapanışlarında ve fiyat hareketinin de bu seviyelerin üstünde tutunması ile tekrar yükseliş trendi başlayabilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT, 4 saat

OKEx’te Bitcoin, Ether ve Litecoin’i kolay ve kesintisiz bir şekilde almak veya satmak için tıklayın


Ether: ETH/USDT

Günlük eğik destek seviyemizin çok yakınında Harmonik CRAB Pattern tamamlanıyordu. Sert satış ile yeni bir düşük seviye oluştururken Harmonik Pattern de oluşumunu tamamlayıp güçlü bir destek oluşturarak düzeltme hareketini yapmasını sağladı ve 1. hedefini aldı. Daha önce ana destek seviyemiz olan 3200 – 3100 aralığı bu sefer direnç bölgesi olarak ilk kez test ediliyor. Bu bölgenin üstünde fiyat hareketi görmeden tekrardan yükseliş trendi başlamaz. Alçalan kanal içinde fiyat hareketini sürdüren grafikte orta vadede 3700 seviyesinin üstünde mum kapanışı görülür ise tekrar yükseliş trendi başlar.

Ethereum grafiği: ETH/USDT, 4 saat

XRP: XRP/USDT

4 saatlik grafikte defalarca destek olarak çalışan 1.0509 seviyesi sert kırılım ile 0.9023 – 0.8582 Destek bölgesine kadar düşüş gösterdi. Bu destek bölgesinden tepkisini alarak düzeltme hareketini başlatan fiyat hareketi defalarca Destek olarak çalışan 1.0509 direnç bölgesine yaklaştı. Bu bölge ilk kez direnç olarak test edileceğinden tepki vererek düşüş başlamasını sağlayabilir. Bu nedenle dikkatli olmak gerekiyor. Bu bölgenin üstünde fiyat hareketi ve günlük mum kapanışı görmediğimiz sürece düşüş trendi devam edecektir. Eğer tekrar düşüş görülür ise 0.90 ve 0.85 seviyelerinden alım fırsatı takip edilebilir.

XRP grafiği: XRP/USDT, 4 saat
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl