Bitcoin’le desteklenen Ethereum token’ı sonunda çıktı

Geçen sene duyurulan Wrapped Bitcoin (WBTC), piyasaya sürüldü. Ethereum tabanlı bir token olan WBTC, Bitcoin ile 1:1 oranında destekleniyor.

Bitcoin’le desteklenen Ethereum tabanlı bir token olan Wrapped Bitcoin (WBTC) ağın internet sitesinde yer alan bir basın bültenine göre bugün piyasaya sürüldü. Token, Blockchain güvenlik şirketi BitGo ile Kyber Network ve diğerleri tarafından geliştirilen ortak bir girişim.

BitGo, 2018 yılının Ekim ayında yaptığı açıklamada Bitcoin ile 1:1 oranında desteklenecek bir token geliştirildiğini bildirmişti. Açıklamada şirket Wrapped Bitcoin’in merkeziyetsiz borsalar dahil olmak üzere Ethereum ekosistemi içinde esnek akıllı sözleşmeler, ödemeler, borç verme ve sabit kripto paralar için teminat olarak çok çeşitli merkeziyetsiz kullanım durumları sağlayacağını belirtmişti.

WBTC’nin Bitcoin’in likiditesini Ethereum’a getirerek merkeziyetsiz borsalarda token alım satımı için Bitcoin’in değerini kullanmayı mümkün kıldığı da bildiriliyor.

Basın açıklamasında tüm WBTC akıllı sözleşmelerinin üçüncü taraf şirketler tarafından denetlendiği, ayrıca WBTC’lerin BTC ile 1:1 oranında tam olarak desteklendiğinin ispatının zincir üzerinde gözlemlenebilir olduğu ifade ediliyor.

WTBC için CoinMarketCap’te bir fiyat bilgisi mevcut. Yayın saatinde token, Bitcoin’in biraz üzerinde 3,505 dolardan işlem görüyor.

Haber: CoinTelegraph

→ 100 MİLYAR DOLARLIK HAZİNE BLOCKCHAIN’E TAŞINACAK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl