Bitcoin, Ethereum, XRP analizi: Yükselişlerden sonra izlenecek güncel seviyeler

OKEx sponsorluğunda

Bitcoin: BTC/USDT

Orta ve uzun vadede yeni zirve hareketi yaparak yükseliş trendini sürdüren grafiğimizde Harmonik CRAB Pattern oluşumu tamamlandı. Yeni zirve yaparken aynı zamanda yükselen takoz formasyon oluşumu içinde olan grafiğimizde negatif uyumsuzluk da mevcut. Yükselişler devam eder ise 54995 direnç bölgesi takip edilmeli. Düşüş başlar ise öncelikle direnç-destek dönüşümü olan 48000 seviyesi, daha sonra da trend desteği olarak 43770 seviyesi takip edilmeli. Bu seviye aşağı yönlü kırılıp altında mum kapanışı yapmadığı sürece yükseliş trendi devam eder.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT
Bitcoin grafiği: BTC/USDT

OKEx’te Bitcoin, Ether ve Litecoin’i kolay ve kesintisiz bir şekilde almak veya satmak için tıklayın


Ether: ETH/USDT

1 saatlik grafikte oluşturduğu Ending Channel formasyonu düşüş yönlü kırılım gerçekleştirmişti ancak tekrar yeni bir zirve yaparak formasyonun işlemini stop ile sonuçlandırdı. 4 saatlik grafikte direnç bölgesine çok yakın seviyede fiyat hareketini devam ettiren grafiğimizde Harmonik Deep CRAB Pattern oluşumu mevcut. Direnç bölgesi hacimli kırılır ve yükseliş devam eder ise 3570 seviyesinde tamamlanan CRAB Patternden satış baskısı gelebilir. 3120 seviyesi aşağı yönlü kırılıp altında mum kapanışı yapmadığı sürece orta ve uzun vadede yükseliş trendi devam eder. Düşüşlerde Ana destek seviyemiz 2890 takip edilmeli.

Ether grafiği: ETH/USDT

XRP: XRP/USDT

Orta uzun vadedeki sert yükselişinin ardından düzeltme hareketi başladı ve direnç-destek dönüşümünden tekrar destek alarak yükseliş hareketini başlattı. Yeni bir zirve hareketini tamamlayamayan fiyat hareketimiz simetrik üçgen formasyon oluşumu içinde. Formasyon yükseliş yönlü kırılım gerçekleştirir ve üstünde mum kapanışı olur ise Harmonik CRAB Pattern oluşumunun tamamlandığı seviyeden satış baskısı gelebilir. Bu seviye aynı zamanda ana direnç bölgesine çok yakın. Yükselişlerde takip edeceğimiz direnç seviyeleri 1.4700 ve 1.7050. Destek seviyeleri olarak ise öncelikli 1.0789 seviyesi önemli bu bölgenin altında mum kapanışı olur ise 0.9300 ve 0.8918 destek bölgesi takip edilmeli.

XRP grafiği: XRP/USDT
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl